První příspěvek přišel od čtenářky s nickem Kytinkak. A i když už má děti dospělé, ráda se k dnešnímu tématu vyjádřila, protože je všímavá a vidí i věci kolem.

Pěkné ráno všem ženin-kám a tobě Sašenko též.
Tak já už patřím do generace, že mám děti samostatné. Jeden už má svou rodinu, druhý ji teprve plánuje. Má vnučka má zatím 2 a půl roku. Takže si ještě nakupování pomůcek do škol nechám na později. Ale určitě, když jdu obchodem, mé oči spočinou na vybavení do škol. Je toho teď všude dost. Ty ceny jsou opravdu vysoké. A když si představím, jak si učitelé vymýšleli za mě, co mají děti mít a co mě to stálo, tak si nedokážu představit, kde na to mají brát rodiče teď. Maminka, která má dvojčátka a jdou jí dítka do první třídy, to musí být pěkné provětrání peněženky. Nejhorší je, že půlku z toho stejně děti neupotřebí. Alespoň já to tak měla. A o zájmových kroužkách radši ani nemluvím. Dříve to dostali, a pokud je to opravdu bavilo, tak si to přes školu se slevou koupili. Dnes se starej sám. Vše je předražené až hrůza. Pastelky, barvy, sešity, aktovky, penály. Výrobci se předhánějí, ale výdrž nemá skoro nic.

A že zrušili ,,pastelkovné“ a rodiče říkají, že jim to nevadí, to nechápu. Dyť to zaplatí všechno oni. Dříve to dával školám stát. No jo, já myslím, že u nás v ,,Česku“, už to jiné nebude. Hlavně ne lepší. Stačí kouknout zpět na vynaložené peníze za maturity. Já bych někoho za to zavřela. Všechno platíme my a stejně to je k ničemu. Akorát udělali kupu dětí nešťastných.

Kytinkak

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________________

I já přeji krásné ráno :)
A s příspěvkem nezbývá než souhlasit. Byť také už nemám děti školou povinné, vidím to u kamarádek. Věci do školy jsou předražené, protože se koupit musí. A také pochybuji, že všechny upotřebí.
A nová koncepce maturit? No, to je snad škoda slov.
Saša

Téma dnešního dne: Ta škola nás zruinuje

Ať už máte školou povinné děti nebo vnuky, vyjádřete se k tomuto aktuálnímu tématu.
A napište i vy, které třeba právě studujete.

  • Zdají se vám výdaje za školní pomůcky vysoké?
  • Nebo je zvládáte?
  • Pomáhají například babičky a dědečkové?
  • Nosí aktovku s předstihem už Ježíšek?
  • Nakupujete s předstihem nebo na poslední chvíli?
  • Za co jste utratily nejvíc?
  • Využijí vaše děti všechno, co dostanou ve škole na seznamu?
  • Kolik vás stojí zájmové kroužky?
  • Štve vás, že zrušili „pastelkovné“, proč myslíte, že to udělali?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek odměním krásným dárkem, na který už by ji asi po nákupu nezbylo – parfémem Slip Daring od firmy Avon

parfem

 

 

Reklama