Čtenářka Kytinkak se rozčiluje nad tím, jak se v jejich lese těží dřevo, a posílá recept na své oblíbené jídlo. Děkuji Vám Kytinkok za příspěvek. Ten houbovec může být vážně dobrota!

Přeji krásný den, tak dnešní téma mě zaujalo, protože jsem před pár dny přemluvila syna a jeho přítelkyni jestli bychom nešli na houby. Nadšení nic moc, ale nakonec jsme tedy vyjeli. Když jsme zaparkovali auto na kraji lesa, tak jsem obdivovala všude vytěžené dřevo připravené ve štůskách na odvoz.

No jo, ale to jsem ještě nevěděla, co mě v tom lese čeká. Všude se dělal dost velký prořez stromů. Nikdy jsem neviděla v lese takový nepořádek, těch větví, klád, no hrůza.

Samozřejmě houby nikde vidět. Na jednom místě pod roštím asi 3 klouzci jinak nic. Tak jsme se vrátili k autu a jeli ještě o kousek dál, jenže tam to bylo stejné. Syn nakonec našel velkého praváka, asi 3 podhřibky a to by l náš celý úlovek po dvou hodinách v lese.

Chápu, že se musí dřevo těžit, ale takový nepořádek v lese jsem fakt dlouho neviděla. Jinak, když už v lese jsem, sbírám babky, podhříbky, hřiby, klouzci, kozáky, křeměnáče, růžovky a václavky. Zbytek věřím, že je dobrý, ale to nechávám jiným. Jinak z nasbíraných hub dělám kyselo, gulášek, karbanátky a co miluji je houbovec.

Ten dělám takto:


Recept na houbovec

Nakrájím si na kostičky houby, které jemně osmahnu na cibulce a oleji, přidám trochu vody a dusím jako na smaženici. Když je voda vyvařená a houby hotové, dám je do mísy, do které dám vajíčka, česnek, pepř, ochutím solí, přidám trochu mléka a dětskou krupičku. Udělám takovou kaši, kterou vyleju na vymazaný a vysypaný plech moukou a dám to péci jako buchtu. Mám to moc ráda samotné, s kečupem a třeba i s bramborem. 

Dobrou chuť!! 

Kytinkak
Text nebyl redakčně upraven


atlas hub

Máte ráda houby?

  • Už rostou? Kde?
  • Máte fotky z letošního sběru, podělte se.
  • Máte dokonalý recept na pokrm z hub?
  • Jaké houby sbíráte, jen hříbky?
  • Nebo berete každou prašivku a pak doma řešíte, co jde jíst a co ne?

Na všechny vaše příspěvky se těším na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás za příspěvek odměním z brusu novým houbařským atlasem.

Reklama