Svoje dětství se sourozenci nám popsala ve svém příspěvku také čtenářka s květinkovým nickem Kytinkak. A krátce prozradí i sourozenecký vztah jejich vlastních dětí.

Krásné ráno všem žen-inkám i tobě Sašenko.
Tak já pocházím ze čtyř sourozenců. Jako děti jsme se fakt hodně prali, dost si nadávali. Má nejmladší sestra byla mazánek, vše jí prošlo u rodičů, tak byla od nás dost bitá. Ale dnes vím, že to bylo tím, že byla hodně hubená, stále jezdila po ozdravovnách, tak je jasné, že měla větší úlevy.
Dnes jsme dospělé a mám se sestrou velmi hezký vztah. Starší bratr nám nešťastnou náhodou umřel těsně před jeho 19 tými narozeninami. Dodnes mi je po něm smutno. A druhý bratr, to je takový zmetek rodiny. Což se někdy stává.
Musím říci, že jsem ráda, že s ním nemáme žádný kontakt, nikdy v jeho přítomnosti nevíte, o co přijdete, co vám ukradne.

No a moje děti, tedy kluci se také občas škorpili. Vždy jsem jim kladla na srdce, ať si nadávají jak chtějí, ale běda jak na sebe šáhnou. Bála jsem se, že i malá rána muže přivolat neštěstí a co potom. Takže toho se snad drželi. Jinak je hodně znát, že je mezi nimi 4 roky rozdíl, mám takový pocit, jako by snad ani nebyli bratři. Snad se to zlepší nebo se mi to jen zdá, nevím. Takže takové  bylo moje dětství a moje děti.

Kytinkak

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_________________

Někdy je osud dost nespravedlivý. Nechá odejít člověka hodného (to je šílené zemřít v devatenácti letech) a zůstane tu člověk, který si toho ani neváží.
Děkuji, že jste se s námi o svůj příběh podělila a věřte, že mezi kluky se to zlepší. Čím budou starší, tím budou mít k sobě blíž. Jako vy se sestrou :)

Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Vztahy mezi sourozenci

  • Cítíte mezi vašimi dětmi rivalitu?
  • Jak jste vysvětlily tomu staršímu, že mu přibude další sourozenec?
  • Myslíte si, že měříte oběma (nebo více) svým dětem stejným metrem?
  • A jak jste na tom byly ve vztahu ke svým sourozencům vy?

K tomuto tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: pro maminku sprchový gel od Avonu a pro děti dva šampony od Garnieru.

darek

Reklama