Po prvním smutném příspěvku tu máme druhý, naštěstí už optimističtější. Pisatelka s květinkovým nickem Kytinkak umí našetřit penízky, ale milionářkou by asi být nechtěla. Proč? To se dozvíte v závěru.  

Krásný den všem žen-inkám i tobě Sašenko.
Nevím, jestli umím hospodařit s penězi, ale vím, že nepatřím mezi ty, co si stále chodí někde půjčovat. Na manželovi rozhodně závislá nejsem. Určitě si vydělávám více než on. A to já jsem doma, on je celý týden ve světě. Na takové ty běžné věci domů si určitě vždy našetříme dovolenou, výlety, běžné nákupy. Ale je pravda, že na koupě bytu, rekonstrukci koupelny, WC a kuchyně jsme čerpali úvěr ze stavebního úvěru. To si myslím, že bychom nezvládli. Dokonce jsme si vždy zaplatili naše autička v hotovosti, takže asi šetřivá jsem.

Dokonce musím říci, že jsem vždy dopřála i dětem všechno co třeba jiné děti neměli. Ať celá lyžařská výbava, anebo jiné náklady na jejich koníčky. Kluk závodně tancoval latinu, tak látky také něco stály na kostýmy a to nemluvím, kdybych mu je musela dávat šít. Hodně jsem ušetřila, že jsem mu vždy vše ušila podle střihu. Takže neutrácím za zbytečnosti. Vlastně na jaře jo, kupuji mnoho květin na letní výsadbu na balkóny, to opravdu neodolám. Občas nějaký ten hadřík, ale, že bych musela každý den být ve městě a procházet obchody to mě tedy nebere. Zkrátka, určitě penězi zbytečně nehýřím.

A jestli bych chtěla být milionářkou? Někdy ano, kdo by nechtěl. Být nezávislá, koupit si co chci, nepřemýšlet jestli si to můžu dovolit nebo ne. Ale zase, když nejsem mám klid, nejsem nikým obtěžovaná a nemusím se strachovat.

Kytinkak 

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

________________________

Každý člověk by si měl umět jednou za čas udělat radost a takový nákup květin, to rozhodně není hýření :)
Jste šikovná hospodyňka a na rozdíl od předchozí pisatelky máte i to štěstí, že na to nejste sama.
Děkuji za příspěvek a mějte se celá rodina moc hezky ..
Saša

Téma dnešního dne: Umíte hospodařit s penězi?

  • Vycházíte ke konci měsíce bez problému?
  • Jste finančně závislá na svém partnerovi?
  • Umíte našetřit?
  • Dostala jste se někdy do zcela bezvýchodné situace?
  • Jak jste ji vyřešila?
  • Jste z těch, které mají to štěstí a peníze neřeší?
  • Za co nejvíce utratíte?
  • Je váš plat dostačující?
  • Chtěla byste být milionářkou?
  • Myslíte si, že umíte hospodařit s penězi?

Na téma, které se týká nás všech pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Na jednu z vás čeká pěkný dárek: luxusní pleťová kosmetika planet spa s výtažky z černého kaviáru

darecek

Reklama