A máme tu první příspěvek od květinkové čtenářky Kytinkak, které změna času nedělá dobře. Jsme na tom stejně a obě nás zajímá, jak jste na tom i vy ostatní... :)

Přeji krásný pátek všem žen-inkám i tobě Sašenko.

Tento poslední říjnový víkend si opět posuneme hodinky o hodinu nazpět. Zatímco někteří lidé posun času o hodinu zpátky či dopředu téměř vůbec nepocítí, jiní ji zase proklínají a poukazují na to, že původní účel už dávno neplní a pouze neúměrně zatěžuje lidské zdraví. A s tím já souhlasím.  Já osobně se s tím přechodem srovnávám hodně dlouho.

Je moc dobře známo, že rytmus lidského organismu je těsně vázán s rytmem světla a tmy. Pokud se rytmy dodržují, navozuje to příjemný stav. Proto se také cítíme dobře. Pokud nám něco tento rytmus naruší, mnoho lidí začne trpět poruchou spánku, bolestí hlavy, stresem a dokonce mívají sebevražedné sklony. Zaráží mě, že kolem toho to přesunu už bylo uděláno tolik výzkumů a studií, které v mnoha případech vedou k negativám, že to ještě nikdo nezrušil. Dočetla jsem se, že v tomto období vzrůstá výskyt srdečních záchvatů, počet sebevražd, dopravních nehod, pracovních úrazů. Takže nevím, kde nám to přináší nějaký užitek. Je vidět, mnoho lidí, jak je unavených, otrávených, bez nálady. Takže já patřím k těm, co se s tím opravdu sžívají těžko. Odborníci píšou, že si můžeme pomoci překonat tento přechod  například dostatečným pohybem. Pokud si dojdeme zacvičit, zaběhat, nebo si dát alespoň svižnou procházku, zvýšíme produkci krve a tím si usnadníme adaptaci na tyto změny. Já do cvičení chodím, a stejně nepozoruji úlevu. Nevím jak jste na tom vy, ale dnes se těším na jiné příspěvky, kde se možná dozvím jak to v pohodě přejít.

Kytinkak

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

______________________________

Ano, s tím pohybem, to je pravda, jenže teď když se nám hodina přidá, tak už je venku ráno zima a v létě, když je teplo, tak zase ta hodina chybí a třeba já osobně se ven na nějaké cvičení a běhání „nedokopu“.
Společně s vámi se budu těšit na ostatní příspěvky, třeba nějaká ta dobrá rada přistane (kromě cvičení:))
Děkuji, že jste napsala a také pěkný pátek (i celý víkend)
Saša

Téma dnešního dne: Změna letního času na zimní

  • Máte radost, že si ráno přispíte?
  • Nebo vám naopak vadí, že večer bude brzy tma?
  • Který čas máte raději, tento původní anebo ten letní?
  • Zapomněly jste si někdy přetočit hodinky (ať už v zimě nebo v létě) a zaspaly jste třeba do práce? (nebo naopak přišly dřív?)
  • Myslíte, že je správné takto hýbat s časem?
  • Nemělo by se to nechat, jak to bylo od nepaměti?
  • Mají podle vás tyto změny vliv na lidské zdraví?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek, ať už sova nebo skřivan, dostane za svůj příspěvek pěkný dárek.

ziletka

Reklama