První ježíškovský příspěvek přišel od naší bleskové květinkové pisatelky Kytinkak. Dočtete se v něm, kdy došla k poznání, že dárky dávají rodiče a také, kdy to odhalily její vlastní děti.

Přeji krásné ráno všem ženin-kám i tobě Sašenko.

Sice to už je hodně dávno, kdy jsem přestala na Ježíška věřit, ale moc dobře si pamatuji, jak mamka měla dárky po schovávané po skříních až jsme je jednou jako děcka objevily. V tu chvíli jsme to ani neřešily, ale v momentě kdy byly Vánoce a my všichni u stromečku a začali jsme rozbalovat ty dárky tak už nevím kdo z nás řekl: ,,No joo, ale to bylo ve skříni“.

Mamka vím, že nám řekla, že příště když budeme vymetat, že nic Ježíšek nedonese. Ale v tu chvíli nám došlo, že dárky kupují rodiče a žádný Ježíšek vlastně neexistuje. Také si pamatuji, že to nebylo ani tak líto nám, jak mamce. Ale stejně by se to časem rozumem odhalilo.

Jinak u mých dětí to bylo podobné. Jen ten starší stále chodil, a povídal, že kluci ve škole říkali, že žádný Ježíšek není. Stále trval na vysvětlení jak to tedy je. S klukama se stále dohadoval a tak trval na naší pravdě. Vím, že jsem mu to vysvětlila tak, že sice Ježíšek jako takový není, ale že Ježíškem jsme my s tatínkem, protože kdybychom jim nebyli, on by nikdy žádný dáreček pod stromečkem neměl. Bylo to hezké, jak poslouchal a nakonec řekl, že i když kluci tvrdí, že není, tak Ježíšek je. A tím debatu ukončil.

Kytinkak

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

_________________________

Milý Ježíšku - KytinkoK, děkuji, že jsi napsala a podělila se s námi o své vánoční vzpomínky.
Ach, ty nešťastné skříně :(
Přeji celé tvojí rodině krásný adventní víkend
Saša

Téma dnešního dne: Kdy jste přestaly věřit na Ježíška

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: dámskou koženou peněženkou Oriano od od partnera dnešního tématu, internetového nákupního portálu www.zoot.cz. a tabulkou kvalitní, hořké čokolády Merci.

darek

Ať už na Ježíška věříte nebo nevěříte, tady ho najdete. :)

zoot

www.zoot.cz je internetový nákupní portál, se kterým máme velmi dobrou zkušenost. Zboží vám doručí poštou, kurýrní službou či messengerem, můžete jej vyzvednout i osobně. Na skladě mají více než 30 000 kusů, zásilka vám přijde obratem. Osobní odběr zboží: v Praze jsou dvě odběrná místa – doporučujeme Vánoční výdejnu radosti na Hlavním nádraží (je tady zkušební kabinka). Zde si objednávku můžete vyzvednout ještě tentýž den (pokud si objednáte zboží do 11.00). Pokud vám zboží není nebo se vám nelíbí, můžete jej zde nechat a nic vás to nebude stát.

Nezapomeňte na Žena-in nákupní kolekci, kterou pro nás připravuje www.zoot.cz
Podívejte se, co jsme pro vás připravili:
http://www.zoot.cz/kolekce/1695/zena-in/888/zena-in

Reklama