A máme tady další, velice přínosný příspěvek od čtenářky s květinkovým nickem KytinkaK. Krom titulkových medicínek z cibulky se dozvíte i řadu dalších zajímavých osvědčených receptů. Bez návštěvy lékárny ))

Přeji krásný úterní den všem ž-inkám i tobě Sašenko.

Musím se přiznat, že já patřím k těm lidem, co nerady polykají tabletky. Buď zapomínám,  anebo jsou tak velká, že mám problém je polknout. Třeba, když už mám antibiotika, jsem tak neposlušná, že jakmile mi otrne, tabletky nedokážu dobrat dokonce. Mám pár receptíků, které doma už dělávala moje babička, moje mamka a já v tom pokračuji. Je to rychlé a musím říci, že opravdu účinné. Když byli kluci jako dítka, hodně mi to pomohlo a pomáhá i teď. Mám práci, kde nemám záskok, tak se kurýruji, jak se dá a většinou to opravdu zabere. K lékaři jdu už opravdu ve stavu velké nouze a beznaději.

Když už mám nějaké to nachlazení, dělám hodně medicínky z cibule. Užívám ji jak při rýmě, kašli, chřipce, angíně, zahlenění, chrapotu tak i bolesti v krku.

1. Varianta je, že vymačkám šťávu z cibule a přidám do ní med tak v poměru 2:1,

2. Varianta je, že cibuli pokrájím, prosypu práškovým cukrem a nechám louhovat a šťávu užívám několikrát denně,

další  3. Varianta pokrájená cibule, med, a trochu fenyklu, toto je dobré užívat jen před jídlem při nachlazení.

Cibuli mám osvědčenou i na obklady na bolesti v krku. Najemno nakrájenou cibuli podusím v páře spolu anýzem. Takový obklad měním cca po 2 hodinách.
Babička používala dokonce nakrájenou cibuli na vyčištění místnosti od bakterií. Ta prý úplně zhnědne a je hned k vyhození. To jsem tedy nikdy nezkoušela.

Na bolest v krku je u mě velice účinná šalvěj, kloktám teplý vývar. Působí desinfekčně, krk se mi zklidní a mám dokonce příjemně v ústech. Když se potřebuji pořádně vypotit, to mi zase pomáhá uvařit si lipový čaj s medem. Je lahodný a voňavý a pod peřinou opravdu 100% účinný. Třeba za dob našich babiček což jistě pamatujete, pomáhá při prostydnutí pořádné napařování nohou, stále přidávat horkou vodu a vydržet to co nejdéle. Vynikající je přidat do vody sůl. Po této proceduře se úžasně spustí rýma, které se zbavíme rozmačkaným česnekem smíchaný se sýrem, který si namažeme na pečivo a zapíjíme teplým nápojem. Rýma je brzy pryč.

Jako poslední receptík co mám a postaví Vás zaručeně na nohy je křenový med. Ten si pochvaluji nejvíce. Je to opravdu vyprošťován, jak ze chřipky tak výborný na posílení imunity. Křen najemno nastrouhám a pořádně promíchám se stejným množstvím medu. Stačí jednu lžičku tak 5x za den a uvidíte, že je to fakt síla. Tento receptík můžete užívat jak při potížích tak i preventivně. Je vynikající!!

Jinak nikdy jsem na očkování proti chřipce nebyla a ze zkušeností z práce, kde to máme v určité profesi povinné, vím, že očkovaný člověk, když už chřipku dostane, má ten průběh horší. Tak nevím. A dost lidí to odmítalo. Proto bych asi také nešla. Jinak já chodím od podzimu do jara do sauny, takže, mě když už opravdu něco porazí, to už je tedy co říci. Spíše trpím na únavy.

Jinak všem přeji žádné nachlazení, a pokud už jste, tak brzké uzdravení.

Kytinkak

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________

KytinkoK, to jsou rady k nezaplacení. Hned jdu koupit po cestě z práce na tržnici nějakou tu cibuli a jiné potřebné, výše zmíněné zázraky. Příspěvek si vytisknu, dvakrát třikrát přečtu a chřipka mě už doufám neskolí.
Škoda jen, že v sauně se mi dělá zle, tu Vám fakt závidím...
Pěkný, podzimní den – ve zdraví
Saša

Téma dnešního dne: Jak bojujete proti chřipce a nachlazení?

  • Trpíte vy nebo vaše děti podzimní chřipkou?
  • Jaké jsou její první příznaky?
  • Stačí vám dva dny v posteli nebo musíte zajít k lékaři?
  • Jaké místo pokládáte za zdroj nákazy chřipky nejnebezpečnější?
  • Máte nějaké osvědčené babské recepty? Podělte se o ně s námi.
  • Jste očkovaná proti chřipce nebo tomu nevěříte?
  • Jak bojujete proti chřipce a nachlazení? Otužováním? Sportem? Dobrou náladou?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou WELEDA, obsahující rakytník a zeleným čajem Pickwick obsahujícím kousky ananasu.

darecek...

Reklama