A díky tomuto krásnému květinkovému jménu slaví čtenářka, jinak s nickem Kytinkak, od jara do podzimu. Je totiž nadšená floristka.

Přeji  krásný den všem žen-inkám a  samozřejmě do týmu redakce ženy-in.

Já musím konstatovat, že já slavím svátek  od jara do podzimu. Dostávám květiny stále, protože je fakt miluji ve všech podobách. Ať v koflíku nebo řezanou. Mé jméno je Květa. Je to české jméno, které se považuje za českou obdobu původem latinského jména Flóra. Význam toho jména je kvetoucí, květinová. Proto i ten můj nick Kytinka. Miluji vše, co kvete, roste, zelená se.

Mé jméno se mi líbí, protože mi opravdu sedí k mému koníčku a zálibám. Jméno jsem dostala po mém tatínkovi, ten se jmenoval Květoslav. I když je jméno Květoslava, já dostala Květa.

Svátky v rodině slavíme přáním, a že se sejdeme. Já upeču nějakou dobrůtku a pozvu rodinu. Většinou dostanu květinu, protože rodina ví, že tím mi stejně udělá největší radost než nějakou bonboniérou či čokoládou.

Jména dětí jsme vybírali samozřejmě první po tatínkovi a druhé, že se nám líbilo. Je pravda, že starší moc nadšený asi z jména není, jmenuje se Ladislav a dávám mu za pravdu, že nám dvě stejná jména v rodině občas přináší problémy s poštou apod. Dnes vím, že už bych stejné jméno nedala. A manžel mi dává kupodivu za pravdu. Pošta je asi největší problém.

Musím se přiznat, že přeji k svátku i kamarádkám, kamarádům, myslím, že to potěší.
A hlavně jedna smska mě ještě nikdy nezruinovala. Takže slavím a přeji symbolicky, ale i to přeci potěší. Nejde nikdy o to dostávat dary, ale o to, že si vzpomenu nebo někdo vzpomene na mě a že se jako rodina sejdeme.

Takže všem přeji i to symbolické popřání.

Vaše Kytinkak

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________

Ano, i sms potěší. Jde o to si vzpomenout. A co se týká té pošty, to máte naprostou pravdu, možná by měli v korespondenci přidávat za synovo jméno – junior, jak se to dělávalo dřív. :)
Pěkný květinkový den a děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne: Slavíte jmeniny?

  • A nemusí jít o žádné okázalé oslavy, stačí jen, jestli si vzpomenete.
  • Anebo častěji zapomenete?
  • Nejen na ty svoje, ale i na jmeniny vašich blízkých.
  • Líbí se vám vaše jméno?
  • Proč si myslíte, že vám rodiče vybrali právě toto jméno?
  • A na základě čeho jste vybírali jména pro své děti?
  • A slavíte s nimi jejich jmeniny?
  • Slavíte ty vaše?

O jmeninách aneb svátku jména pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou od firmy Avon / sadu pleťových krémů Anew Reversalist.

kremy

Reklama