Tak to je přání čtenářky s květinkovým nickem Kytinkak, v místě jejíhož bydliště právě takový park chybí. Více již v dalším příspěvku.

Přeji krásné úterní ráno všem ženin-kám i tobě Sašenko.

Tak co já bych v první řadě změnila, by bylo, že bych maminkám a dětem udělala nějaký parčík, kde budou mít možnost trávit svůj čas. Když vidím všude jinde ve městech i vesnicích, ty krásné hrací parčíky, kde si děti hrají na písku, skluzavkách, houpačkách. Tak jim to opravdu závidím. Nechápu, proč někde to jde a jinde ne. Když mi přijede vnučka a jdeme vesnicí na procházku a jdeme kolem školky, vnučka by nejraději ten plot přelezla a šla si hrát. Co mi to dá vždy za práci jí vysvětlit, že tam nemůžeme, protože to je pro jiné děti. U nich mají opravdu krásný park.

Nejhorší je, že po naší žádosti o změnu, nám bylo sděleno, že není potřeba a že by to vandalové stejně zničili, tak že se nic stavět nebude. Je smutné, že na úřadech už jsou lidé, kteří nekoukají na to, že právě tohle dětem chybí a proto nudou všechno devastují a ničí.

Snad přijde jednou někdy někdo rozumný a začne toto řešit a na naší vesnici se budou moci děti s maminkami vydat hrát.

Tak tohle bych opravdu moc ráda změnila, nejen kvůli sobě, ale i jiným maminkám a babičkám, které mají vnoučata a chtějí s nimi trávit čas a dětem ho co nejvíce zpříjemnit.

Kytinkak

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_________________________

Když oni si asi myslí, že taková vesnice, to je jeden velký parčík sám o sobě, ale tak tomu už dávno není.
Přeji vám, ať se někdo rozumný opravdu najde, vždyť by šlo o chvályhodnou investici.
Krásný úterní den i Tobě a děkuji, že jsi napsala ))
Saša

Téma dnešního dne: Co váš štve v místě vašeho bydliště?

Ať už jde o místo, kde jste se narodily nebo kam jste se přistěhovaly, určitě je spousta věcí, které vás v místě vašeho bydliště štvou.

  • Počínaje psími výkaly, kriminalitou, stavbou megalomanských obchodních center, a na druhou stranu regionální nezaměstnaností.
  • Štvát vás mohou také bezdomovci, nebo neupravené chodníky, drahé parkovné, bary a herny pod vašimi okny, arogantní úředníci na radnici.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované, bydliště.
Postěžujte si, ulevte si, napište, jako byste psaly na vaši radnici.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jeden kvalitní příspěvek odměníme pěkným dárkem: Knihou nakladatelství Argo / Babička drsňačka a diářem na rok 2013.

diar

Reklama