Už podle titulku patrno, přibližně jaký obsah bude mít první (ne) kuřácký příspěvek od čtenářky s květinkovým nickem KytinkaK. (ono k vůni květin ten cigaretový kouř opravdu nesedí ))

Krásné pondělí všem ženin-kám i tobě Sašenko.

Patřím k té skupině lidí, která kouření opravdu nesnáší. Mamce jsem tak dlouho nadávala, až s tím opravdu sekla. Myslím, že už to bude dobrých deset let, co přestala. A to mi vždy vyčítala, že kafe bez cigarety není kafe. Dnes si už ani nevzdechne. Náhodou je ráda, že jsem do ní pořád hučela, jak všechno smrdí, co to stojí, co by za to mohla mít. Byla jsem opravdu nepříjemná. Kouření na veřejnosti mi opravdu vadí. Přijdu do restaurace a přede mnou popelník plný vajglů, který mi tedy kazí chuť k jídlu. Nebo koukněte všude po ulicích. Dotyčný dokouří a pink na chodník. Kam se podíváte všude vajgly. A to nemluvím o zastávkách. Tam je to snad nejhorší. Copak, když jde muž po ulici a kouří, tak mi to snad ani tak nevadí jako u ženy. Nevím, prostě mi to k ženám nejde.

Před x lety se na mém pracovišti kouřilo. Ani nevíte, jak jsme měli žluté a zakouřené zdi. Bylo to hrozné. Pak to zakázali a myslím, že to dost lidí odradilo a přestalo s tím. Takže to pozitiva opravdu má. Jsem v zaměstnání, kde nemáme jídelnu, zkrátka musím do restaurace na stravenku. Nebudu se tajit, že chodíme opravdu do začuzené knajpy. Ale tam chodíme kvůli výborné kuchyni a také cenám. Co mě tam štve, že tam je na oběd kupa dělníků, kteří mají určitě čas dát kouřovou venku. Nééé, oni vám musí čudit přímo pod nos. A nějaké ohledy, že obědváte, kdepak. Když jsem se ptala majitele, on si myslí, že mají návštěvnost, néé ; kvůli dobré kuchyni, ale kvůli tomu, že mohou hosté během oběda kouřit. Tak nevím, jestli se neplete. V létě mají posezení venku tak musí vidět ten nárust hostů.

Jinak, já kouřit zkoušela na střední. Moje zkušenost je taková, že jsem chtěla zapadnout mezi in holky. Ale bohužel jsem skončila málem s otravou v nemocnici a tak jsem konstatovala, že tudy cesta k dobrým kamarádkám nevede a tak to byla moje první a také poslední cigareta. Jak mi bylo zle, vidím ještě dnes. Kdo to zažil, mi dá za pravdu. Strašné. Takže já jsem zapřisáhlá nekuřačka a zrušila bych všude kouření, kde je veřejnost. Ať si každý bafá doma :)

Ale, nebojte, mám kamarádky kuřačky a mám je ráda, tohle mi kamarádství nezkazí :)

Kytinkak

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_________________________

I já přeji krásné pondělní ráno a jsem ráda, že začínáme pozitivně, tedy ne, že bych se přikláněla na něčí stranu, ale tvůj názor - proti – je mi prostě sympatický.
A to, že jsi mamince pomohla od cigaret, to je větší úspěch, než vyhrát v loterii.
Děkuji za příspěvek a přeji pěkný den, poku možno na čerstvém vzduchu ))
Saša

Téma dnešního dne: Vadí vám kouření na veřejnosti?

 • Vadí vám, když stojíte např. na autobusové zastávce a někdo vám kouří přímo pod nosem?
  (prý je zase kouření na zastávkách nově povoleno / prostě Kocourkov)
 • Jsou u nás kuřáci utlačovaní nebo naopak bezohlední?
 • Umíte si představit, že by se přestalo úplně kouřit ve všech restauracích? Nezely by prázdnotou?
 • Jak se vám líbí třeba pohled na mladou slečnu jdoucí po ulici s cigaretou?
 • Byla jste taky taková?
 • Kde byste kouření zakázali a kde naopak myslíte, že je to moc přísné?
 • Jaké máte zkušenosti s kouřením na pracovišti?
 • A můžete se vyjádřit i úplně všeobecně:
  Kouříte?
  Nekouříte?
  Jste odnaučená kuřačka, jak jste to udělala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

 Jednu z pisatelek (a je jedno, zda jde o kuřačku nebo nekuřačku) odměním za pěkný příspěvek ještě „teplou“ knihou, horkou novinkou od Haliny Pawlovské / Strašná nádhera

kniha

Reklama