Jak se vyrábí překrásná květina z javorového listí, to se dozvíte v tomto článku. Vyzkoušel jsem to a květinu pro vás, milé čtenářky vyfotil. Ozdobte si podzimní stůl neuvadající přírodní dekorací!

Potkal jsem maminčinu kamarádku Hanku, kterak si nese domů svazek javorového listí. Zvědavost mi nedala a zeptal jsem se jí, co s tolika listy bude dělat.

„Kytičky,“ zněla její stručná odpověď

„Kytičky? To neznám, jak se dělají?“

Hanka mi vysvětlila postup, který je následující...

Postup výroby květu z javorového listu

List přehnete od špičky ke stopce. Přehnutý list srolujete z jedné strany k druhé tak, aby vzhledově vytvářel poupě. Na konci ponechte kousek listu rozrolovaného a slepte vteřinovým lepidlem. Dekoraci dozdobte třeba jako já stále zeleným jehličím (viz fotografie níže).

Moje květina

Nasbíral jsem pět listů, otrhal jakési stále zelené hloží a toto je výsledek mého snažení...

kyticka

Téma dne: Podzimní dekorace

Vyrábíte drobné dekorace z podzimních plodů?

Pokud ano, pošlete mi výrobní postup a svůj výrobek také vyfoťte. Mohou to být zvířátka z kaštanů, věnečky či obrázky z listí, ozdobné lahvičky ze skořápek - nevím, co ještě... určitě je spousta věcí, kterými se v podzimním čase dá zdobit domácnost. Podělte se o ty své dekorace! Za svůj příspěvek můžete získat kazetu PICKWICK 9 chutí čaje a časopis TOPseriál s podtitulem Anglické vraždy. Příspěvky posílejte dnes (středa 3. listopadu 2010) do časného odpoledne na e-mailovou následující adresu.

Reklama