Bulvár

Kytarista z Pink Floyd ubytuje bezdomovce

Kytarista legendární rockové skupiny Pink Floyd David Gilmour se rozhodl, že bude podporovat bezdomovce. Hudebník věnuje přes tři a půl milionu Liber na výstavbu komunitního centra pro lidi, kteří se ocitli v těžké životní a sociální situaci.

V domě budou mít lidé bez domova k dispozici samostatné byty a bude k nim docházet i odborný sociálně-pedagogický personál, který jim bude pomáhat sehnat práci nebo jim zprostředkuje vzdělání. Gilmoura k podpoře netradičního projektu inspiroval New York, kde takové centrum už funguje. To "jeho" vyroste na okraji Londýna. Podle informací internetového deníku Ananova už jsou všechny formality vyřízeny a může se začít stavět.

Gilmour se spojil s ředitelem dobročinné nadace Krize, která se o londýnské bezdomovce už několik let stará. Peníze, které kytarista poskytne, budou věnovány nejen na výstavbu humanitárního domu, ale i na práci asi dvou stovek speciálních pracovníků. Dům nebude žádnou provizorní ubytovnou. Bezdomovci dostanou byty, které budou standardně vybaveny. Počítá se i s výstavbou vzdělávacího centra a drogové poradny.

Sociální pracovníci si od centra slibují, že dokáže lidi z okraje vrátit zpět do společnosti. Nadace Crisis spolupracuje i s londýnskou zdravotnicko-charitativní službou. Pokud by se podle Naomi Fullerové z nadace Crisis podařilo sehnat dalších deset milionů liber, mohlo by se postavit zdravotnické a pedagogické centrum pro lidi bez domova.

V Anglii je teď asi čtyři sta tisíc lidí bez svého domova. Část z nich žije na ulici, část ve squattech nebo provizorních přístřešcích. "Centra bude potřeba vystavět i v ostatních britských městech," míní Fullerová.

CO BY SE PODLE VÁS MĚLO DĚLAT S BEZDOMOVCI? 

   
26.05.2003 - Společnost - autor: Herta

Komentáře:

 1. avatar
  [5] rumcajs.tm [*]

  David Gilmour, je můj kytarový vzor. Proto mu fandím ať sa mu to zdaří.To co on zvládne, považuji za dobrou pomoc.

  superkarma: 0 26.05.2008, 18:15:18
 2. avatar
  [4] Lucylle [*]

  Kdyby kazdy bohaty clovek dokazal takhle pomoct.
  Pink Floyd

  superkarma: 0 27.05.2003, 13:44:19
 3. avatar
  [2] Lotka [*]

  Majucha: Já mu budu taky dělat bezdomovce

  superkarma: 0 26.05.2003, 17:59:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme