O dobrých i špatných zážitcích nám napsala také čtenářka sisinapipi. Každoročně se ráda vrací na festival na Hlučínském jezeře.

Festivaly jsou tak trochu jiný svět, to je vidět i z Vašeho vyprávění. Moc Vám za něj děkuju, milá sisinapipi, a přeju ještě hodně hezkých zážitků. A pěkný den!


Dobrý den,

každým rokem navštěvuji hudební festival na Hlučínském jezeře. Vždycky se tam ráda vracím, úžasná atmosféra, profesionálně a dokonalé organizované zajímavé programy. Nevadí mi stovky natlačených zpocených lidí, spaní ve stanu ani nedostatek hygieny. To vše k tomu patří. Hluk při usínání i vstávání, žádné soukromí, takový prasečí život jednou za rok :)) Proč ne? Tento festival je pro mne naprostá špička všech fesťáků. Každým rokem jiné skvělé kapely. Člověk si poslechne z žánru rock´n´roll, ska, punkrocku, reggae a podobných odnoží. Jediná hitparáda se kterou nejsem spokojená je Toi Toi, i když se to snaží pravidelně vyvážet ale při tolika lidech, to asi ani líp nejde.

Hudba nás provází celým životem, Hudba je způsob komunikace. Hudba působí blahodárně i na ty, co slovům nerozumí. Může probouzet i uspávat. Uklidňovat i burcovat. Hudba a rytmus je neodmyslitelnou součástí našeho života. Vždy se najde někdo, pro koho zákaz deštníku neplatí. Někteří jsou bezohlední a strkají nebo ruší ostatní, kteří chtějí prostě jen tančit. Někdo se snaží být miláčkem davů a snaží se dostat na jeviště. Někdy lituji maminky s bříškem nebo kočárkem, lidi s berlemi nebo na vozíčku. Jak se říká, je to o hubu. Co nejhoršího jsem zažila? V poměrném klidu jsem byla, když mě někdo slil pivem, i když jsem smrděla na sto honů nevyvedlo mě to z míry. Nejsem příznivcem tvrdého alkoholu, dám si spíše pivo. Jelikož jsme měli jednou důvod k přípitku, dali jsme si po štamprlu bechera. Stál mi pěkně na stole do doby než přišel neznámý člověk, sprostě mi ho vypil, než jsem se stačila vzpamatovat a to ne jen já u našeho stolu, byl fuč. Hlava mi to teda nebrala. Od té doby jsem si kelímek s pivem držela zuby nehty :) Nemluvě o tom když Vám k ránu vleze do stanu cizí člověk, který netrefí do svého. Jednou pro změnu, když už jsme měli s manželem půlnoc nám kdosi skočil na stan, který se na nás složil. Hezkou vzpomínku mám, když do areálu jezera začali přijíždět motorkáři, kdyby jich bylo 50 ani tolik jsem jich po kupě nikdy neviděla, ale jich přijelo tak snad 2 stovky, ten zvuk který mi zvedl všechny chlupy na těle. A pak se mi splnil sen, kdy mě kytarista jedné skupiny svezl na motorce. Bylo to úžasné, na podiu hlásili splní se to jednomu z Vás a to byla já. Po festivalech nezávidím úklidovým četám, ten výbuch který se válí po zemi, prázdné flašky, kelímky papírky, nedopalky. Hrůza. Ale s tím už jsou oni smířeni.

Hezký den

sisinapipi

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Festivaly

  • Byla jste letos na nějakém hudebním festivalu?
  • Nebo se na něj teprve chystáte?
  • Jaké máte nejradši?
  • Která muzika se vám líbí?
  • Máte nějakou hezkou historku z festivalou, o kterou byste se s námi ráda podělila?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás dostane jako dárek kosmetiku Dove: Anti-perspirant Hair Minimiser, kondicionér na poškozené vlasy a kúru na vlasy. Na vaše příspěvky čekám do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je FESTIVAL.

dov

Reklama