Na letošní vánoční čas si zpěvačka Kylie Minogue připravila pěkný dárek pro všechny své fanoušky. Tak jako většina kolegů z její branže neodolala pokušení vydat svátečně laděné CD, kde se objeví „klasika“ jako Let it snow atd. Možná je to také další logický mezník její zajímavé a neuvěřitelně dlouhé kariéry.

Pojďme si nyní připomenout v několika zastaveních profesní příběh této ženy, která také vždy neměla na růžích ustláno… přesto již téměř třicet let její jméno v branži něco znamená.

Holčička

Roztomilá tvářička, nevinný úsměv, rytmické písničky v čele s největším hitem z úspěšné dílny Stock Aitken Waterman. Tak vypadalo první období rodačky z Austrálie, která se proslavila díky místnímu seriálu Sousedé.

Kylie Minogue

Hit I should be so lucky zněl mnoho let na každé diskotéce a vtipní pubertální návštěvníci nezapomněli nikdy v těch správným místech zanotovat rým: my chcem taky taky...

Žena v pokušení

Následující léta byla ve znamení vztahu s frontmanem skupiny INXS Michealem Hutchencem, který se jistě podepsal ne její velké změně image. Kylie odhodila naivitu školačky od sousedů a vrhla se do života plnými doušky.

Kylie Minogue

Z poslušné holčičky se stala rebelující žena, žena v pokušení dokázat něco významného, neobvyklého, možná až na hranici vkusu, který svět od ní očekával.

Typickým příkladem je spolupráce s Nickem Cavem na videoklipu Where the wild roses grow, kde se Kylie objevuje jako mrtvá žena ve vodě.

Občas se tvrdí, že zde začala její kariéra stagnovat. Z hvězdy, která vylítla téměř ze dne na den nahoru, se postupně stávala průměrná zpěvačka, která se na sebe snaží upozornit…

Žena na vrcholu

Na počátku milénia se vrací v plné parádě na vrcholky žebříků v Austrálii i Evropě. Připomíná si rovněž svou hereckou profesi a ve filmu Moulin Rouge, který oslnil snad každého diváka, se objevuje po boku Nicole Kidman a Ewana McGregora jako nádherná víla.

Kylie Minogue

Prodávají se novinky i její výběry, např. Ultimate Kylie, který jen dokazuje, že je opět miláčkem publika.

Bojovnice

V momentě, kdy běží velká koncertní šňůra (Showgirl) a hudební svět jí doslova leží u nohou, zpěvačka oznamuje, že jí byla diagnostikována rakovina prsu. Bojuje. A ze svého zatím největšího životního boje odchází vítězně.

Následkem  chemoterapie ztrácí své bohaté vlasy a objevuje se krátkým šmrncovním sestřihem. Zařazuje se po bok celebrit, které tím, že si prošly tímto zákeřným onemocněním, apelují na veřejnost, aby nepodceňovala preventivní vyšetření.

Kylie Minogue

Návrat je velkolepý. A člověka napadá, že všechny životní etapy jí byly ve finále k dobru. Z každého si odnesla něco a z té mozaiky vytvořila podstatu své hvězdy. Zkrátka Kylie Minogue…

Vánoce s Kylie Minogue

A na závěr k tomu, čím jsme začali. Až půjdete nakupovat vánoční dárky, asi na vás někde vykoukne zmíněné CD s výrazným červeným obalem. Pokud patříte mezi sběratele vánočních písní jako já, patrně vám nadílka pohodových písniček (jednu si střihla i se svou sestrou Dannii) v novém kabátě udělá radost.  

Kylie Minogue

Ne, není to žádné velké umění. Je to zkrátka zábava. A trvá už přes čtvrt století. Úctyhodný výkon…    

Přečtěte si také

Reklama