Bulvár

Kvůli počítačům jsem chtěla odejít do důchodu

S technikou nejsem příliš velký kamarád. Před lety, když se zaváděly počítače do škol jsme byli vybráni mezi prvními - do půl roku ho dostaneme.(Byla jsem řed.školy). Moje reakce byla, že jsem sepsala žádost o odchod do důchodu a hodila to do schránky . Léta jsem měla, i když jsem se na důchod necítila, počítače ho měly rozhodnout. Nechtěla jsem se tím zabývat . Navečer volali mladí a já svoje rozhodnutí jen tak mimochodem oznámila zeťovi, jinak počítačovému odborníkovi.

To jsem si dala! Během několika minut mě natolik přesvědčil, že jsem došla k paní pošťačce a poprosila ji, aby onen dopis druhý den neposílala a dala mi ho. Dostali jsme od našich mladých jejich starší PC, měli stejně nový a začali mě učit postupně i vnučky. Výsledek? Důchod jsem si odložila o celé 4 roky a doma se ze mne stal  maniak přes internetové soutěže. Dost toho umím, jen co potřebuji. A jsem ráda, že se v důchodu nenudím. Denně si píšu na icq s dětmi i vnoučaty, není problém i s neteří v Americe...

Kdysi dávno, když nebylo cokoliv k sehnání se nám doma rozbilo PVC prkýnko na WC. Nové nebylo k sehnání , slepit to nešlo. Moje maminka si poradila: soused jí vyvrtal malé dírky a maminka prkýnko "sešila" rybářským silonem ! Tak sloužilo 2 rodinám, dokud nesehnali nové. Tatínek dával při besedách se známými k "lepšímu", že má tak šikovnou ženu, že umí sešít i záchod...

Dnes máme doma s manželem obsluhu přístrojů rozdělenou, každý se naučí něco a postupně si předáváme pravidla obsluhy. Ono je lepší jednou vidět, než 100krát číst návod.

Samík97

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Poslední věta jsou slova pedagoga! A my můžeme jen souhlasit. Kdyby nám před půl rokem dali manuál k použití nového redakčního systému bez názorné ukázky, bylo by tady ještě dubnové vydání. :-)

A jak jste na tom se stroji vy? Dnes si o technice a vašem vztahu k ní budeme povídat celý den.

Vzpomínáte si, jak jste se učila ovládat svůj první mobil? Potrápila vás někdy vaše pračka, mikrovlnka nebo televize? Musela jste si někdy něco opravit sama? Jste s počítačem kamarádi, nebo spíše nepřátelé? Napadá vás nějaká historka s žehličkou, fénem, pračkou, počítačem, či jinou technickou vymožeností v hlavní roli a chcete se o ni podělit? Napište nám o tom! Adresu už určitě znáte:

redakce@zena-in.cz

Vaše příběhy budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ty nejzajímavější se samozřejmě dočkají odměny.

A jak jsem si s novým technických přírůstkem poradila já? Čtěte v dnešním článku Nelítostný boj - Já vs. technika.

   
26.11.2009 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [2] posp [*]

  nastoupila jsem do nového zaměstnání a počítač byl 14 dní můj největší nepřítel dnes už je to pohoda

  superkarma: 0 27.11.2009, 05:50:30
 2. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml30 kdysi, když se počítače zaváděli, jsem odešla ze zaměstnání Sml68, dneska si nadávám Sml30

  superkarma: 0 26.11.2009, 15:46:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme