Domácnost

Kvůli pavoukovi málem přišla o ruku!

Dobrý den…
 
Moje kamarádka má fobii z pavouků. Ale jako že tu opravdovou, ne jen že se jí nelíbí a štítí se jich, ale opravdu panickou hrůzu. Napíšu vám, co jsem u ní zažila, a posuďte sami, zda je to normální! Začneme zlehka.

Jednou viděla pavouka běžet po chodbě, a tak na něj vzala botu své dcery a pavouka zabila. Botu pak hodila z okna a už ji nikdo nikdy neviděl.

Jednou večer si dala koupel a jen tak vylezla z vany a nechala vodu napuštěnou. Ráno si toho všimla a chtěla vodu vypustit, ale problém. Na hladině si ležel pavouk. Po dlouhém přemýšlení vzala zvon (takový ten co se s ním procucávaj odpady) a milého pavoučka přisála ke dnu. Vytáhla špunt a voda odtekla, ale zvon i s pavoukem tam byl do té doby, než jsem přišla na kafe a musela jsem ho zneškodnit.

Když mi bylo těch pavouků líto, jak je furt mydlila, říkám jí: Ivčo, tak toho pavouka naber na lopatku a pusť ho z okna, nemusíš ho zabíjet. Ale to nemůže, protože ten pavouk by jí po té lopatce přeběhl na ruku a to by nepřežila.

Jednou takhle mastíme žolíky a najednou Iva vykulila oči a zbledla, začala si pomalu zouvat pantofel a hleděla upřeně kamsi nad mojí hlavu. Tam byl pavouk, ale takový ten neškodný! Tělíčko jak „tik tak“ a nohy jak provázky. Říkám jí nech ho, já ho chytnu a vyhodím z okna!!!

Musela jsem jí popsat postup, aby se přesvědčila zda je to bezpečné. Ne pro pavoučka, ale pro ni. Říkám jí: Opatrně chytnu pavoučka za nožičku a vynesu ho k oknu a pustím ven. OK?

Jenže milý pavouček, jak jsem se ho dotkla, v nějakém pudu sebezáchovy nebo leknutí skrčil všechny nožičky, co měl, a spadl za lednici. To byl můj konec. V ten moment Iva vyskočila na židli a sedla si na bobek v tomto posedu byla až do rána a musela jsem s ní hrát žolíky než na pavoučka zapomene.

No a to nejlepší na konec! Milá Iva šla pracovat k Českým lesům sázet stromky. Nechápu dodnes! Stromky se sázely a ožinovaly. To se vezme srp a tráva, která roste kolem stromku se poseká.

Postup naší Ivanky vypadal asi takto. Nejdříve si našla nějaký dlouhý klacek a mlátila kolem stromku aby vyhnala pavouky. Pak přisedla ke stromku a začala ožinovat. Jenže na levou ruku se jí přilípla pavučina a Iva v afektu a pudu sebezáchovy tím srpem tu pavučinu chtěla sundat. Rozpárala si ruku a museli ji odvézt na šití cca 7 stehů. Když se po marodění vrátila do práce, nebyla tam ani týden a stalo se jí to samé. Dala výpověď.
           
DUCKA


Milá Ducko,
o něčem takovém se myslím dneska říká: Tak to je hůůůstýýý!:) Nechcete kamarádku poslat k psychologovi? Už si kvůli fóbii 2x ublížila! Je pro ni životu nebezpečná, takže to jí bude hradit pojišťovna.:))

Máte zranění od havěti nebo kvůli ní? Napište nám!:) Redakce@zena-in.cz!

   
14.03.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. [7] otka [*]

  se odstěhuju,to je jasný, pavouk ať si dělá co chce.

  superkarma: 0 14.03.2007, 16:08:36
 2. [6] otka [*]

  Jo to znám,já pavouka ani nezabiju,protože bych se k němu musela přiblížit .Ani dlouhým smetákem,ani vysavačem,to radši odstěhuju

  superkarma: 0 14.03.2007, 16:07:46
 3. avatar
  [5] Věrulinka [*]

  Pavouček je neškodný a aby mi neodnesli štěstí,ty se nemají zabíjet.Ale podobnou fóbii má moje dcera,nezabije ho,ale nedokáže se přemoct a vynést ho k oknu,za to nikdo nemůže Ale zranit se to je na pováženou

  superkarma: 0 14.03.2007, 14:55:29
 4. avatar
  [4] tapeta2007 [*]

  Já taky trpím těžkou fóbií na pavouky. To, že si člověk kvůli nim ublíží docela chápu. Já jednou při nečekaném setkání ponižila dveře. Jsem před pavoukem prchala a ty dveře byly zavřené. Nechci se chlubit, ale skoro jsem prošla skrz. Jo a taky se mi jednou zdálo (jinak se mi sny vůbec nezdají), že se mi pavouk zhoupnul na liáně přímo na obličej a tak jsem si ji instinktivně ve spaní docela slučně natáhla.

  superkarma: 0 14.03.2007, 14:25:32
 5. avatar
  [3] paviocko [*]

  Nám se v práci, ve staré budově, drží na chodbách pavouci. Já mám pavouky ráda, ale kolegyně pořád ječí. Když náhodou nějakej přeběhne kolem, odchytnu ho a vyhodím z okna, ale tahle moje kolegyně si pak ode mě odmítá vzít poštu, že jsem měla ve stejné ruce toho pavouka...

  superkarma: 0 14.03.2007, 14:21:23
 6. avatar
  [2] gerda [*]

  Tož takový pracant se vyplatí Měla by pracovat někde v mrazírnách, tam se pavoukům nelíbí

  superkarma: 0 14.03.2007, 13:35:41
 7. avatar
  [1] Evikus [*]

  Taky si myslím, že by měla jít k psychologovi, co kdyby jí ten pavouk lezl po obličeji - to si vypíchne oko?

  superkarma: 0 14.03.2007, 13:33:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme