Příběh z tohoto léta zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Catik5. Běžně na hmyz alergická není, ale nedávno ji kousl ovád, kvůli kterému jí natekla celá noha.

Je tu další čtenářský příspěvek. Tetokrát se v něm svřuje čtenářka Catik5 se svým kousancem od ováda...


Dobrý den ženo-in,
nedávno jsem byla na řemeslech u nás ve městě. Nikdy by mě nenapadlo, že mě může něco takového potkat. Povídala jsme si s přátely a najednou cítím nějaké štípnutí. Kouknu dolů na nohu a ejhle, kouslo mě hovádko. Hned jsme ho zašlápla, i když nerada a pěkně jsme si zanadávala. Chvilku to svědilo a pak to bylo dobré, říkala jsem si: to bude dobré na štípance naštěstí alergická nejsem.
Ale co se nestalo druhý den. Měla jsem nohu napuchlou až ke kotníku jako meloun. Říkala jsme si že to není ani možné, nejsem alergička tak jsem docela dostala strach. Nemohla jsem ani došlápnout na tu nohu jak to bolelo a zdálo se mi jako kdybych jí měla napůl ochrnutou jak jsme jí necítila. Bylo to divné, asi to hovado bylo nakažené jinak si to neumím vysvětlit. Stále jsem si dokola říkala, že i když jsem u rybníka nebo na koupališti tak mě už tolikrát bodlo a jak je možné, že zrovna takhle to tentokrát dopadlo. Nohu jsem si začala ledovat a mazat mastičkami po bodnutí hmyzem a alpou a vším možným, ale skoro nic nezabíralo. Na pohotovost jsem nešla, i když to bylo další den horší. Naštěstí další dny se to zlepšovalo víc a víc. Moje super metoda mastičky a ledování pomohly. Ještě jsem měla fialovou nohu, ale už nebyla napuchlá a mohla jsem normálně chodit.
Sice ještě dnes mě to bolí a cítím to když vlezu do boty, předtím jsem do ní nevlezla, ale už jsem v pořádku naštěstí, už to nechci nikdy zažít, ani teplotu jsem neměla tak nevím co to bylo, ale když mě kousne něco na koupališti tak se mi udělá jen lívanec a je to dobré, ale z tohoto jsem byla opravdu v šoku.
Přeji vám příjemný den a hlavně bez štípanců!
A ještě jedna věc: můj přítel včera likvidoval vosy a báň, postříkal je postřikem, začal je plácát plácačkou, a já říkám že si zahrává když je na bodnutí alergický, ale neměl ani jedno bodnutí to je opravdu divné :-D ale smála jsem se, jaká byla jeho zvláštní nemaskovaná metoda :-D

Catik5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. 7. 2012: Letní žihadla

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo šestnácté hodiny vám prozradím, kterou přispěvatelku jsem se rozhodl odměnit slíbeným dárkem, letní opalovací kosmetikou: GARNIER AMBRE SOLAIRE Light&silky SPF20 a RESISTO Kids SPF 50.

Ambre Solairegarnier

Reklama