Vztahy

Kvůli ní jsem rozpustil svůj klub

 Ze sukničkáře Káji se stal rodinný typ. Lítal, jak manželka pískala, dřel do úmoru, aby bylo na dovolené u moře, značkové oblečení a drahá auta. Ale stejně to bylo málo. Po patnácti letech manželství mu Jára zdrhla s jiným. Jak Kája nakonec dopadl?

broken

Na škole to byl krasavec, na kterého se holky jenom lepily. Aby ne, v té době vypadal jako dvojník Oldy Kaisera, což on se skromností sobě vlastní popíral. V každém případě se mu nedalo upřít kouzlo a neodolatelný šarm okořeněný špetkou cynického humoru, na který holky letěly.

Humor nehumor, cynismus necynismus, nakonec ho jedna přece jenom „uhranula“. Krásná, křehká blondýnka Jára z právnické fakulty a dobré rodiny.

To byla jiná partie než ty „rozhárané“ umělkyně a praštěné „hérendy“ z divadelní fakulty, které se kolem něj motaly. Tahle měla jinou úroveň.

Byla svatba, přišly děti a z bonvivána Káji se stal rodinný typ. Lítal, jak Jára pískala, protože měla vysokou laťku, kterou si chtěla udržet. Kája dřel do úmoru, aby bylo na dovolené u moře, značkové oblečení a drahá auta. Ale stejně to bylo málo. Po patnácti letech manželství mu Jára zdrhla s nějakým Rakušanem.

Káju to dost vzalo. Skoro to vypadalo, že zanevřel na ženy. Dlouho si nechtěl žádnou pustit přes práh svého doupěte. Až přišla Jana a Kája pookřál. Pomalu se začaly hojit jeho rány po Jáře, když dostal nečekaně další ťafku. Jana se zabila na motorce a Kája zase spadl psychicky na dno. Už žádnou ženskou, zařekl se.

A tak se začal obklopovat „kamarádkami“ a příležitostnými přítelkyněmi a položil základy společenství, kterému říkal Klub. Z každé „členky“ vytěžil to nejlepší. Tu měl na intelektuální debaty, tu do postele, tamtu zas na reprezentaci. Nevím přesně, kolik jich měl, a jestli o sobě navzájem věděly, ale jak už to chodí, objevila se další žena. Paní doktorka.

Kája náhle vážně onemocněl a tenhle Anděl strážný nad ním držel ochrannou ruku.

A zůstal při něm, i když se Kája otřepal z nejhoršího. Z přátelství se stalo partnerství a Kája dobrovolně rozpustil svůj klub.

Jenomže Anděl se dopustil fatální chyby. Začal tlačit na pilu a vedl řeči o manželství, společném majetku a podobných „nesmyslech“, o kterých nechtěl Kája ani slyšet. Poslední kapkou bylo Andělovo ultimátum: Buď svatba, nebo nic. A tak Kája volil druhou možnost a opustil pole.

Teď je opět volný jak ten pták a s nostalgií vzpomíná na svůj klub. „Stejně to bylo to nejlepší, co jsem v životě udělal,“ dodává  s cynismem sobě vlastním bývalý(?) sukničkář Kája.

   
21.10.2011 - Láska a vztahy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [4] azpol [*]

  Na to nevím, ani co říct...je mi líto těch co měli v životě smůlu nejen na partnery.Všichni ženský i chlapy nejsou stejní, jen někteří prostě přitahují stejný typy...

  superkarma: 0 21.10.2011, 14:10:16
 2. avatar
  [3] femme [*]

  Dana Svobodová — #2 ale to si přece chlapi nepřipouštěj Sml58 Sml30

  superkarma: 0 21.10.2011, 09:35:35
 3. [2] Dana Haklová [*]

  faun1 — #1 No jo, ale už to nebude tak jednoduché. Kája přece jenom trochu "vypelichal", přibral a zmorousovatělSml31

  1. na komentář reaguje femme — #3
  superkarma: 0 21.10.2011, 08:26:27
 4. avatar
  [1] faun1 [*]

  Klub se zase vytvoří,.. to je dřív než na nový boty. :-) Ale vyprávěla mi kamarádka lékarnice příhodu: Potkala pána okolo 50 -60 tilet - zdál se jí povědomý. Pán se na ní podíval a povídá: "Vy jste také z mé skupiny?"  Kamarádce to docvaklo a povídá: " Já né, já vám tu Viagru prodávám,.. " Sml59

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #2
  superkarma: 2 21.10.2011, 07:46:00

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme