Ze sukničkáře Káji se stal rodinný typ. Lítal, jak manželka pískala, dřel do úmoru, aby bylo na dovolené u moře, značkové oblečení a drahá auta. Ale stejně to bylo málo. Po patnácti letech manželství mu Jára zdrhla s jiným. Jak Kája nakonec dopadl?

broken

Na škole to byl krasavec, na kterého se holky jenom lepily. Aby ne, v té době vypadal jako dvojník Oldy Kaisera, což on se skromností sobě vlastní popíral. V každém případě se mu nedalo upřít kouzlo a neodolatelný šarm okořeněný špetkou cynického humoru, na který holky letěly.

Humor nehumor, cynismus necynismus, nakonec ho jedna přece jenom „uhranula“. Krásná, křehká blondýnka Jára z právnické fakulty a dobré rodiny.

To byla jiná partie než ty „rozhárané“ umělkyně a praštěné „hérendy“ z divadelní fakulty, které se kolem něj motaly. Tahle měla jinou úroveň.

Byla svatba, přišly děti a z bonvivána Káji se stal rodinný typ. Lítal, jak Jára pískala, protože měla vysokou laťku, kterou si chtěla udržet. Kája dřel do úmoru, aby bylo na dovolené u moře, značkové oblečení a drahá auta. Ale stejně to bylo málo. Po patnácti letech manželství mu Jára zdrhla s nějakým Rakušanem.

Káju to dost vzalo. Skoro to vypadalo, že zanevřel na ženy. Dlouho si nechtěl žádnou pustit přes práh svého doupěte. Až přišla Jana a Kája pookřál. Pomalu se začaly hojit jeho rány po Jáře, když dostal nečekaně další ťafku. Jana se zabila na motorce a Kája zase spadl psychicky na dno. Už žádnou ženskou, zařekl se.

A tak se začal obklopovat „kamarádkami“ a příležitostnými přítelkyněmi a položil základy společenství, kterému říkal Klub. Z každé „členky“ vytěžil to nejlepší. Tu měl na intelektuální debaty, tu do postele, tamtu zas na reprezentaci. Nevím přesně, kolik jich měl, a jestli o sobě navzájem věděly, ale jak už to chodí, objevila se další žena. Paní doktorka.

Kája náhle vážně onemocněl a tenhle Anděl strážný nad ním držel ochrannou ruku.

A zůstal při něm, i když se Kája otřepal z nejhoršího. Z přátelství se stalo partnerství a Kája dobrovolně rozpustil svůj klub.

Jenomže Anděl se dopustil fatální chyby. Začal tlačit na pilu a vedl řeči o manželství, společném majetku a podobných „nesmyslech“, o kterých nechtěl Kája ani slyšet. Poslední kapkou bylo Andělovo ultimátum: Buď svatba, nebo nic. A tak Kája volil druhou možnost a opustil pole.

Teď je opět volný jak ten pták a s nostalgií vzpomíná na svůj klub. „Stejně to bylo to nejlepší, co jsem v životě udělal,“ dodává  s cynismem sobě vlastním bývalý(?) sukničkář Kája.

Reklama