Čtenářka Maryene má ráda spoustu jídel a také jich hodně nemůže pozřít. Zvlášť mořské plody. Přesto má ráda pořady Emanuela Ridiho. Díky Maryene za příspěvek.

Přeji všem krásný letní den:-)
 
Přestože nevypadám  nijak křehce, jídlo není pro mě nijak obvzlášť důležité. Jsou dny, kdy mám hodně práce a na jídlo dokonce zapomenu. Jsou dny, kdy navařím pro celou rodinu a při vaření se tak „nadýchám par“ z vaření, že na samotné jídlo už nemám chuť. Ani jedno, ani druhé, nedokáže pochopit můj manžel, velký gurmán a milovník rautů.

Jídlo, které mám ráda, už nikdy nemohu ochutnat. Byla to svíčková od mé maminky. Ale ta už mi ji, bohužel, nikdy neuvaří.  Mám ráda rovněž nové brambory, jen tak, omaštěné máslem. Neurazí mě k nim čerstvý plátek lososa.  
 
Jsou dny, kdy mám chuť na sladké, třeba jahodové, švestkové knedlíky nebo borůvkový koláč, jindy se na sladké nemohu ani podívat. Ráda jím s někým, jídlo je pro mě společenská záležitost. Mám ráda hezky prostřený stůl a když je jídlo barevné.

Nesnesla bych u jídla jakékoliv neslušné projevy, vadí mi i  lidé, kteří se cpou k prasknutí, jí rychle, hlasitě nebo kolem sebe dělají nepořádek.

Jídlo, které vyloženě miluji, nemám. Mám ráda vůni čerstvého chleba a když jsme někdy hodně daleko od domova, těším se domů na jeho chuť a vůni. Nepotrpím si na žádné speciality, ale čerstvě vyuzené maso vytažené právě z udírny a k tomu již zmiňovaný plátek čerstvého chleba, to mě dostane vždy.  Co bych však nikdy nesnědla, jsou plody moře a šlehačka.

S pořady o vaření se v poslední době „roztrhul pytel“. Na Babicu mě ovšem nenalákáte, toho rovnou vypínám, Polreicha také nemusím. Ale na pořad s Emanuelem Ridim Léto s Italem si počkám a dám mu přednost i před jakýmkoliv filmem.

Přestože vaří často z mořských plodů, které já zrovna nikdy nejspíš neochutnám, je to krásná podívaná. Jeho nádherný, skoro až křehký vztah k jídlu na rozdíl od dvou předchozích pánů, jeho milé vyjadřování a také láska k rodné Itálii, to je to, co z jeho pořadu dělá pěknou podívanou. 

Ještě jednou krásný den a také dobrou chuť přeje

Maryene
Text nebyl redakčně upraven


Napište mi: O jídle, pro které byste vraždila, nebo se nechala zabít!

  • Které jídlo milujete?
  • Které nenávidíte?
  • Co u jídla nesnášíte?
  • Co toužíte znova ochutnat?
  • Co byste již nikdy do pusy nevzala?
  • Chtěla jste někdy někoho při jídle uškrtit?
  • Nebo když jste viděla, jak někdo vaří?
  • A je vám Babica sympatický?
  • Nebo jste příznivkyně Pohlreicha?

Na vaše názory, fotky, videa, příběhy, prostě na vše, co vás k tomuto tématu napadne, se těším na redakčním e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás kolem 16. hodiny odměním. Zajímavými knihami: Chléb v hlavní roli a Domácím bylinářem.

Reklama