.

Kvůli „hlasům shůry“ opustil rodinu a stal dobrovolně bezdomovcem

Vztahy

Kvůli „hlasům shůry“ opustil rodinu a stal dobrovolně bezdomovcem

Marta s Jáchymem měli vždycky společný sen. Odejít z města, usadit se na venkově a žít v souladu s přírodou. Zpočátku se jim dařilo měnit sen v realitu, ale to Jáchymovi nestačilo. Měl tolik nápadů, že mu jeho rodina začala „být malá“. Chtěl spasit svět.

Marta s Jáchymem vždycky chtěli pryč z města. Sehnali vytoužený domek na vesničce s několika stálými obyvateli. Malá a zchátralá zemědělská usedlost pod jejich rukama doslova rozkvetla. Zahrada a přilehlá louka ožila stádečkem koz, později přebyli králíci, kachny, slepice.

muž

Čtěte také: Sen o životě na venkově se nám rozpadl kvůli dětem

Mladý pár si vedl dobře a počáteční nedůvěra sousedů se proměnila v obdiv a respekt. Málokdo věřil, že tihle mladí tady přežijí zimu. Nejen že přežili, ale „vdechli“ stárnoucí obci nový život. A to nejen vlastním přírůstkem do rodiny, ale i „vzkříšením“ společenského života.

Hlavně Jáchym byl v organizování různých akcí ve svém živlu. Založil sdružení přátel obce, filmový klub, zasloužil se o obnovu poutí, opravil místní kapličku…

Svou aktivitou přilákal do vsi nejen své přátele, ale další mladé lidi z okolí. Měl spoustu nápadů a hlavně dar strhnout ostatní.

Práce pro „obecní blaho“ mu začala být nadevše a rodina šla stranou. Marta zůstávala čím dál častěji sama. Na malé dítě, hospodářství, dům. Takhle si to nepředstavovala. Kam se poděla jejich společná představa o životě? Dokonce přestal pracovat jako programátor a postupně zrušil nasmlouvané zakázky, takže se rodině nedostávalo financí.

Když si chtěla s Jáchymem promluvit, vyjel na ní, že je přízemní. On má přece mnohem vyšší cíle a poslání, než sedět u počítače a krmit kachny.

Měla pocit, že se úplně pomátl. Stál před ní jiný člověk, než jakého dosud znala.

Poslední kapkou bylo zjištění, že sáhl na jejich společné úspory a byl oheň na střeše. Pohádali se a Jáchym, místo aby se omluvil a šel do sebe, práskl dveřmi.

Nikdo neví, jak tohle dopadne. Kdysi úžasný pár je v troskách. Zatímco Jáchym bydlí s partou podobných „nadšenců“ v opuštěném objektu, buduje „Ráj na zemi“ a je šťastný, Marta zůstala s dítětem sama a uvažuje o návratu do města.

Čtěte také:

   
06.09.2016 - Láska a vztahy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [9] mulzik [*]

  Sml80

  superkarma: 0 07.09.2016, 09:11:41
 2. avatar
  [8] SNÍŽEK [*]

  tady kdo ueče-vyhraje Sml80

  superkarma: 0 06.09.2016, 16:42:54
 3. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Ještě mě tak napadlo - včera jsem viděla film Teorie tygra. Tam se hlavní hrdina taky stal dobrovolně bezdomovcem. A já mu naprosto rozuměla Sml22

  superkarma: 0 06.09.2016, 13:01:11
 4. avatar
  [6] gerda [*]

  Rikina — #3Dávám ti zcela za pravdu.Sml22Sml67

  superkarma: 0 06.09.2016, 12:10:54
 5. [5] bobani [*]

  to není jen pocit že se úplně pomátl

  superkarma: 0 06.09.2016, 11:50:30
 6. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Rikina — #3 Napsalas to naprosto přesně Sml22Sml67

  superkarma: 0 06.09.2016, 09:10:07
 7. [3] Rikina [*]

  Za prvé - co je to za nesmysl o "hlasech shůry" v titulku, když článek o ničem takovém nehovoří? Sml80 Jo, to je ten bulvár vlastně - do titulku vrazíme něco křiklavého, aby si to lidi přečetli. Sml57 Tak jo.

  Za druhé - ano, to se občas stává, mužům i ženám - vybudují hnízdo, přivedou na svět potomka či víc potomků a koupí stádečko koz. Chvíli jsou spokojení, dokud se jednoho krásného rána neorosí hrůzou "A to je všechno? Do konce života už jenom budu opečovávat farmu, dobytek a rochnit se na zahradě? Nechtěl/a jsem víc? Co tady po mně zbude?" a dotyčný/á se jme učinit zásadní změnu a jde třeba dělat něco pro planetu. Nebo cestovat na opačnou polokouli, aby tam vzdělával lesní národy, případě budovat ekologické zdroje energie... Je pravda, že bez takových lidí by svět byl méně barevný a pestrý, protože právě ti do něj vnášejí ty změny a rozruch. Však je to i výše psáno - ve vsi chcípl pes, dokud nepřišel tenhle jeden člověk, který s tím něco neudělal. Ovšem dohromady s rodinným životem to většinou moc nejde. Sml80 Buď se rodina přizpůsobí a vrhne se se stejným nadšením do té které aktivity, což se kupodivu stává docela často, nebo se holt rozejdou. Paní Marta zřejmě nezvládá sama hospodářství, tak nezbude než ten dobytek rozprodat, případně celou tu farmu někomu pronajmout či prodat, a odstěhovat se někam, kde to zvládat bude. Takový je život. Sml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #4
  2. na komentář reaguje gerda — #6
  superkarma: 5 06.09.2016, 07:55:44
 8. [2] Andreadornova [*]

  Asi si dost dobře nevyjasnili kdo co chce a životní cíle

  superkarma: 0 06.09.2016, 07:07:07
 9. avatar
  [1] gerda [*]

  Takže ona pro ten nový život nebyla a na venkov šla jen kvůli němu? To je blbý, možná teprve teď přišel na to, že jim to spolu neklape. Kdo ví...každopádně není dobře, když má každý jiné představy.

  superkarma: 1 06.09.2016, 05:57:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme