Bulvár

Kvůli „heparinovému“ vrahovi dostal podmínku

Bývalý ředitel nemocnice v Havlíčkově Brodě Josef Pejchl dostal podmínku. Okresní soud v Havlíčkově Brodě ho uznal vinným z toho, že nepodal trestní oznámení na tehdejšího zaměstnance – zdravotníka Petra Zelenku – který se v nemocnici v roce 2006 dopouštěl takzvaných heparinových vražd.

Soud za to Pejchla odsoudil k deseti měsícům odnětí svobody s podmíněným odkladem na jeden a půl roku. Pejchl, kterému hrozily až tři roky vězení, se na místě odvolal.

Podle obžaloby bývalý ředitel nemocnice podal trestní oznámení v případu heparinových vražd příliš pozdě. O podivných úmrtích se od primáře Pavla Longina dozvěděl 25. září, na policii je ale nahlásil až 16. října. Josef Pejchl s tím ale nesouhlasí. Nicméně kvůli tomu, že o případu včas neinformoval, přišel Pejchl i o funkci ředitele nemocnice.

Na oddělení ARO havlíčkobrodské nemocnice zdravotník Petr Zelenka svévolně podával pacientům (od dubna do září 2006) lék na ředění krve – heparin. To v některých případech způsobilo jejich smrt.

Podle soudu Petr Zelenka zavraždil sedm pacientů, dalších deset se pokusil zavraždit. Soud mu letos v únoru uložil doživotní trest vězení.

   
31.07.2008 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] lenagirl [*]

    doživotí v lomu a makat

    superkarma: 0 31.07.2008, 11:30:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme