Ženy platí podstatně méně za pojištění pro případ smrti, protože podle statistik žijí déle než muži. Podle rozhodnutí EU je to diskriminační. Ženám pojistné hodně podraží. Nová pravidla začnou platit od 21. prosince 2012. Podle statistik žijí ženy déle, tzn., že riziko úmrtí je u nich nižší. Dosud tedy platily nižší pojistné než muži. Z rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie se ale jedná o diskriminaci a za životní pojištění budeme od 21. prosince 2012 platit všichni stejně.

Co se změní

Je velmi pravděpodobné, že u žen dojde ke zdražení nejběžnějších rizik o 50 až 80 %. „Přirovnal bych to k tomu, jako kdyby EU svým občanům nakázala, aby za pojištění proti velké vodě platili v domě u Labe a v Poštovně na Sněžce stejně,“ komentuje nařízení Petr Svoboda, vrchní ředitel Úseku občanského pojištění České pojišťovny a dodává: „U České pojišťovny se překalkulace sazeb týká jen životního pojištění a pojištění závažných a kritických onemocnění. U nás si mohou ženy sjednat pojistnou smlouvu se starými – výhodnějšími podmínkami až do 20. 12. 2012 23:59 hodin. Pokud uzavřete pojištění do tohoto termínu a v budoucnu na něm neprovede žádnou tzv. technickou změnu, pak parametry takové smlouvy zůstanou změnou legislativy nedotčeny. Pokud byste však chtěli příští rok například zvýšit pojistnou částku, bude se pojistné počítat již dle nových sazeb.“  Zákaz rozlišovat pohlaví jakožto faktor určující výši pojistného platí od 21. 12. 2012 na nových pojistných smlouvách.

Životní pojištění - pro případ nepřízně osudu

PojišťovnaŽivotním pojištěním se pojišťujete proti riziku smrti, závažných nemocí a riziku úrazů. Splácíte-li například hypotéku nebo vychováváte děti, znamená výpadek jednoho příjmu vážné problémy a rodina může přijít i o střechu nad hlavou. K životnímu pojištění nabízí Česká pojišťovna programy nazvané Zdravý život a Návrat do života. Programy životního pojištění je možné je získat k životnímu pojištění Diamant, Multirisk a Sluníčko Plus. Program Zdravý život obdrží klienti v rámci balíčku pojištění ve variantách Standard a Exclusive. Pouze pro variantu Exclusive je pak, rovněž v ceně pojištění, určen program Návrat do života.

Program Zdravý život přináší unikátní kombinaci služeb založených právě na aktivní zdravotní prevenci. Klienti České pojišťovny získávají kompletní přehled o tom, na jakou preventivní péči z veřejného zdravotního pojištění mají nárok, asistenční služba ČP ASISTENCE jim tyto preventivní prohlídky navíc přímo u zvoleného specialisty zajistí a zavčas je na termín blížící se návštěvy u lékaře upozorní pomocí SMS zprávy. Pokud i přes dodržování odpovědného přístupu ke svému zdraví onemocní ženy rakovinou prsu nebo děložního čípku, nebo muži rakovinou prostaty či konečníku, získají od ČP jako podporu v nemoci dvojnásobně vysoké pojistné plnění. Pojistné plnění v dvojnásobné výši je rovněž vyplaceno v případě úmrtí pojištěného v důsledku výše uvedených diagnóz. Během programu Zdravý život, který trvá pět let, navíc klienti získávají každý rok poukázku Vital Pass v hodnotě 500 Kč. Tu mohou uplatnit například při rehabilitaci nebo nákupech v lékárně.

Program Návrat do života umožňuje poskytnout pojištěnému půlmilionové pojistné plnění v případě trvalé invalidity následkem úrazu. V případě úmrtí, k němuž by došlo v důsledku úrazu, je pak vyplaceno dvojnásobně vysoké plnění, než je sjednáno v pojistné smlouvě, které rodině pojištěného pomůže ve složité životní situaci.

Další informace naleznete na www.ceskapojistovna.cz a www.myslimenazeny.cz

cp1

Reklama