Od čtvrtka 19. do neděle 22. srpna ožije olomoucké výstaviště letní etapou mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc. Oficiálním dopravcem jsou České dráhy, které návštěvníkům nabídnou zpáteční jízdenku za cenu jednosměrné a navíc je budou od pátku do neděle vozit mezi hlavním nádražím a výstavištěm historickým motorákem Hurvínek. V rámci spolupráce České dráhy propůjčí floristům i Vládní salonek na pražském hlavním nádraží, kde bude probíhat paralelní výstava květin. Flora, město Olomouc a České dráhy na ní budou lákat Pražany na výlet vlakem do Hanácké metropole.

„Malá Flora“ v Praze

Historicky poprvé se letos uskuteční „Malá Flora“ v Praze. Výstaviště Flora za finančního přispění města Olomouce připraví ve Vládním salonku na pražském hlavním nádraží expozici květin. Veřejnosti bude přístupná v úterý 17. srpna od 12 hodin, následně pak denně od 9 do 18 hodin až do sobotního poledne. „Nabídku od Českých drah připravit ve vládním salónku malou výstavu květin jsme s nadšením přivítali. Flora má tradici nejen v našem regionu, ale po celé republice, proto bychom rádi oslovili Pražany a Středočechy, a přilákali je tak do Olomouce na letní veletrh. Pražským hlavním nádražím denně projdou tisíce cestujících. Malou Florou se jim chceme představit a zároveň jim i příjemně vyplníme čas třeba při čekání na vlak," vysvětluje Zdeněk Štefka, ředitel Výstaviště Flora Olomouc. Aranžmá ve Vládním salonku připraví Svaz květinářů a floristů ČR.

Na výstavu Flora do Olomouce za polovic. České dráhy nabídnou všem návštěvníkům Flory v Olomouci slevu VLAK+. Ze všech železničních stanic, kde staví vlaky ČD, si mohou cestující koupit zpáteční jízdenku do železniční stanice Olomouc hlavní nádraží za cenu jednosměrné jízdenky. Jedinou podmínkou je, aby si ji na veletrhu nechali potvrdit u stánku ČD pamětním razítkem.

Zdroj: Tisková zpráva

 

 

Reklama