vzory

Sezona divadel, koncertů a plesů si říká o nové šaty. Zkuste být jiná a okouzlete květinovými vzory. V tlumených barvách a na ušlechtilých materiálech budou neodolatelné i na společenských šatech.

Květinové vzory k dámské módě patří a nemusíme se jich vyhábat ani v zimních sezonách. Naopak vnáší do nich romantiku a ženskost. Zvláště pro společenské šaty jsou pro květiny jako stvořené.

Lehounké šaty z hedvábného krepdešínu si o ně přímo říkají.

Vynikají tlumenými barvami a drobnějším vzorem. Na látkách jsou tištěné, či strojově vyšívané jak celoplošně, tak jen na bordurách lemujících rukávy nebo spodní okraje sukní. Střihy šatů umožňují volný pohyb, takže široké sukně vlají při chůzi a poutají na sebe zaslouženou pozornost. Často se objevují dlouhé rukávy, což uvítají hlavně ženy zralého věku, nebo „zimomřivky“

Květiny se nevyhýbají ani kalhotovým modelům. Ty společenské jsou ušity  z noblesních lesklých materiálů jako je hedvábný satén, nebo atlas, na nichž květiny vyniknou především na výšivkách, nebo drobných detailech.

Květinovým vzorům svědčí nejlépe exotikou „vonící“ bohémský styl, který si našel své místo i ve společenské módě a přináší tak něco nového do našich šatníků.

Inspirujte se skvostnými modely, které navrhla Veronica Etro

Foto: facebook.com etro

Čtěte také:

 

Reklama