Další pěkný podzimní příspěvek přišel od čtenářky, která se podepsala jako Květa E. A byť bere toto roční období spíše negativně, popsala nám ho krásně. A jako třešničku na dort přiložila i vtip a fotografii.

Dobrý den všem tady u zamyšlení se nad tématem podzim.

Kde jen začit a od čeho? Uff....koukám do počítače na prázdnou stránku a přemýšlím kde začít.Všichni doma ještě klidně spí,až na našeho kocoura,který mi tady sedí na židli a kouká na mne,jako by mi chtěl něco říct.......a nic...asi také přemýšlí jako já.

Podzim je jediné roční období,které nemám ráda  a kdyby to jen trochu bylo možné-přeskočila bych ho.

Jako malé holce mi podzim nevadil a ani jsem nepřemýšlela nad něčím takovým,protože děti a tak i já měli svůj dětský svět a dospěláci zase svůj.Moc ráda vzpomínám vůbec na celé své dětství..bezstarostné a štastné......kéž bych se někdy aspon na chvilinku mohla vrátit do těch časů a na chvíli zapomenout na starosti dospělých!

Snad každý si vzpomíná na vyrábění zvířátek z kaštanů,já určitě a dnes vyrábím i s mými dětmi každý podzim kaštanové zvířátka.Moc ráda vzpomínám na vycházky se školkou,kdy nám paní učitelky hubovaly,protože jsme lítali v napadaném listí a strašně to prášilo.Ale zakazujte něco dětem,když jim dělá něco takovou radost.Na vyrábění draků a na slzy,když se dráček potrhal,či zašmodrchal do korun stromů.....tehdy jsem nevnímala chladno a vitr,protože jsem pouštěla draka a byla jsem štastná.Moc ráda vzpomínám i na moji babičku.Hned jak člověk vešel do světnice,hned vás obklopilo takové krásné teplo a vůně.Babička neměla ústřední topení,ale kamna na uhlí..moc krásná kamna.Na kamnech mi vždy hřála můj nejoblíbenější šípkový čaj,a jak jsem přišla prochladlá a někdy i promočená z venku,hned mi podala krásně teplý čaj.Tehdy jako malému dítěti mi podzim vůbec nevadil.A myslim si,že dnešní, dalo by se říct symboly podzimu,jako bylo pouštění draků,sbírání kaštanů ve školách a šípků a vůbec aktivity dětí na podzim,jsou dnes už ne tak v modě jako dříve.Tedy já jsem tak aspon vypozorovala.Já osobně své děti podporuji v různých podzimních aktivitách,at jsou to společné vycházky,či sbírání kaštanů a vyrábění zvířátek,nebo vyrábění draků.Děti si raději svého dráčka vždy sami vyrobí,než by si ho chtěli koupit.A já jsem za to moc ráda a jsem štastná,protože vidím jakou mají ze všeho radost.

Já sama už asi těžko budu mít podzim někdy ráda.Mám ráda teplo a sluníčko a to s podzimem odchází.Je to zadumané,pochmurné a plačtivé období.I když se snažím být veselá kvůli dětem,musim se hodně přemáhat,ale pro ně to dělám ráda a s láskou.Vždycky si řeknu:“Však to uteče jako voda a bude tu jaro.“Ale nevím proč,ale podzim a zima mi připadají jako věčnost na rozdíl od jara a léta.

Maminka mi říká,nebo spíš se mne ptá,proč nemám ráda podzim,když jsem se na podzim narodila,ale to mne na náladě vůbec nepřidá.Je mi jedno,že jsem se narodila na podzim,tak jako by mi bylo jedno,kdybych se narodila v létě či na jaře. Mé narozeniny už jsem dávno přestala brát jako něco výjimečného a neslavim je.Důvod?Svých narozenin jsem si užila až,až a těch bujarých oslav také.....to už je minulost a já své narozeniny slavim jen s manželem.

A zrovna dneska  jdeme s dětmi sbírat kaštánky do parku a nějaké barevné listí do výtvarné výchovy.Na to se moc těšim,na to ano....

Můj stručný popis co já a podzim nebyl asi nějak pozitivní,ale abych tedy přispěla ještě něčím také veselým,napíši vám jeden vtip k dnešnímu tématu.

Do hydrometeorologického ústavu volá rozzuřený muž:“Už dva dny vynáším ze sklepa v kýblech to vaše polojasno!
Tak a tot vše. Přiložila jsem i foto našeho nového podnájemníka malého bodlináče.....bydlí ve skleníku a má rád kočičí granulky našeho kocoura a vůbec se nás nebojí,tak mu ještě na zimu s dětmi musíme uděla nějaký pelíšek a na jaře ho pak odneseme do volné přírody.

Tak zase někdy ahoj

Květa E.

jezek

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

____________

Moc děkuji za tento milý příspěvek i fotografii - a tento víkend má být moc hezky, tak zkuste mít ten podzim alespoň maličko ráda :)

Saša

Téma prvního podzimního dne 23. září: Máte ráda podzim?

  • Proč máte ráda podzim?
  • A nebo naopak, proč ho ráda nemáte?
  • Narodil se vám také někdo blízký na podzim?
  • Máte ráda „brouzdání“ v padaném listí?
  • Zažila jste někdy pouštění draků?
  • Co se vám při vyslovení slova „podzim“ vybaví jako první?
  • Špatná nálada nebo radost?
  • A těšíte se vůbec na podzim?

Dnes nastal!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz a můžete přiložit i nějakou pěknou, barevnou, podzimní fotografii.

Na vaše příspěvky se moc těším, a abyste na té procházce nenastydly, nabízím vám i hezký dárek.

Sadu šesti hrníčků a pár voňavých čajíčků do nich. Vodu už si musíte obstarat sami. :)

hrnkyyy

Reklama