Příspěvek k dnešnímu tématu, včetně statistiky, kolik lidí čte letáky, poslala i čtenářka Květa. Ale nejsou to jen letáky, co ji rozčiluje. Více se už dozvíte, když kliknete.

Každý den sbírám hromadu reklamních letáků a když si představím kolik by to bylo za rok,asi by to pár kilo dělalo. A to si nechci ani představit kolik tun reklamních letáků je to po celé ČR! Je to plýtvání a rozhodně nešetrné vůči našim lesům.

Má rodina nikdy podle reklamních letáků nenakupovala ani nenakupuje. Sice nakouknu,ale stejně se akcemi neřídíme, protože stále kupujeme ty levnější potraviny a snažíme se šetřit, protože stát nás jen obírá a nám nic jiného nezbývá, než šetřit i na tom jídle. Pokud je rodina jako je naše se třemi dětmi a jen jeden dospělý co vydělává, musíte se uskromňovat a to se  týká čehokoliv,protože na prvním místě jsou tu děti,které potřebují spoustu věcí do školy, platíte kroužky a stravování a protože jste nuceni,když vidíte, že stát vám nepomůže a nedá vám ani korunu. Pokud tedy nejste občan jiné národnosti a nepřijdete s klackem za přepážku a nezačnete vyhrožovat sociální pracovnici,že si najde kde bydlí  a udělá ji ze života peklo.

I takové věci se dějí. Bohužel.Byla jsem svědkem jednou takového jednání a věřte mi,že bych nikdy nechtěla nikdy zažít situaci, co musela prožívat sociální pracovnice.Vyhrožování není zrovna nejlepším prostředkem, ale v dnešní době je velmi populární.

Reklama jako taková je leckdy klamná a jen se snaží z vás dostat peníze a co nejvíce zákazníků. Naopak se vám může i koupě reklamovaného zboží i vymstít či krutě prodražit. Pokud nalítnete a nebude používat zdravý rozum a umět si sečíst 1+1=2. Samozřejmě některé reklamy jsou dalo by se říci „POCTIVÉ“......ale pořád je o tom čím více lidí koupí, tím více zisků bude mít dotyčný organizátor a tím více pro něj do kapsy. Pořizovací cena výrobku může být dejme tomu 25 Kč, ale prodává se za 58 Kč. A kam jde ten zbytek??

Reklamní letáky teď u nás spíše slouží na dno odpadkového koše, nebo ten druhý den máme štěně Labradora, tak na jeho nechtěné loužičky a na naučení se chodit v případě potřeby jen na „reklamní letáky“ a jelikož třídíme odpad, reklamní letáky nám už udělaly pěkné dva velké balíky do sběru, až děti budou zase mít ve škole.

Chápu, že někdo podle reklamních letáků nakupuje ať pravidelně či ne, je každého věc jak a čemu věří a co a za kolik si chce koupit, ale u nás létaky nemají prostě šanci... jen nám poslouží trochu jinak než k nakupování.

Květa E

fotojedna

fotodva

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________

Děkuji za Váš příspěvek. Jo jo - není to jednoduché ( a tím teď také nemám na mysli jen ty letáky)
Tak alespoň přeji pěkný den a trochu toho optimismu, že bude snad lépe.
Saša

Téma dnešního dne 8. listopadu: Reklamní letáky

  • Nacházíte ve vašich schránkách reklamní letáky?
  • Vyhazujete je nebo do nich rády nahlédnete?
  • Porovnáváte ceny?
  • Nakupujete podle nich?
  • Kdy nejvíce? (Vánoce, Velikonoce, výprodeje)
  • Byla jste někdy podle reklamního letáku napálena?
  • Obtěžují vás?
  • Nevadí vám?

Vše o letácích pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
Jednu nakupující nenapálím, ale odměním malým dárkem:
3 x luxusní  tělový krém AVON – naturals: s mlékem a medem, s vanilkou a s růží a broskví

krem

Reklama