Úplně první příspěvek k dnešnímu tématu přišel už v pátek večer od čtenářky Květy. I přesto, že ji potkala v životě smutná událost, potkalo ji i štěstí. Má podobu jejího bratra. Více již v příspěvku.

Posílám pozdrav do redakce a posílám příspěvek k tématu můj vztah ke gynekologovi, protože se mě týká hodně osobně.

Gynekologem je totiž můj o dvanáct  let starší bratr a řeknu vám, trvalo mi hodně let, než jsem odhodila  stud a začala k němu chodit jako k doktorovi a ne k bratrovi.

Když jsem šla poprvé na gynekologickou prohlídku, tuším, že mi bylo  patnáct roků, tak jsem šla k našemu obvodnímu gynekologovi i když můj bratr už ordinoval. Nešla bych k němu ani za nic, je to přece bratr, přirozený stud mi nedovolil. K cizímu gynekologovi jsem chodila až do porodu první dcery Natálky a pak ještě i po porodu. Když jsem po necelém roce znovu otěhotněla, nastaly u mě nějaké problémy a já jsem potratila. Byla jsem z toho špatná, sváděla jsem vinu na všechny kolem sebe, i když vím, že můj gynekolog za to nemohl, ale stalo se, asi to tak mělo být a nemá cenu se zabývat tím, proč se to stalo. Dlouho jsem pak druhé dítě nechtěla, až když Natálka začala chodit do třetí třídy a přišla s tím, že nechce být jedináček, že nechce být sama, rozhodli jsme se s manželem, že ji tedy ještě pořídíme bratříčka nebo sestřičku, ale ono se to dobře rozhoduje, ale hůř realizuje. Nešlo to, podstoupila jsem všemožné vyšetření a nic. Byla jsem nešťastná a můj bratr viděl jak se trápím, jednou za mnou přišel a povídá, že zázraky neumí,že není o nic lepší ani horší než můj gynekolog, ale že polovina úspěchu závisí také na mojí psychice, jestli přece jen nechci začít chodit k němu. Chvilku jsem se zdráhala, ale nakonec jsem svůj sesterský stud odhodila. Doma to byl bratr, v ordinaci pouze lékař-gynekolog. A k tomuto panu gynekologovi jsem chodila rok a půl do ordinace a společně jsme se z mého problému dostali. Nevím jestli sourozeneckým přístupem, láskou, péčí, ochotou a porozuměním, (a také samozřejmě za přispění mého manželaJ, najednou jsem byla těhotná.

Natálce se narodila sestřička, kterou přivedl na svět její strýc. Jsem  moc ráda, že mám bratra gynekologa a až půjdou naše holky poprvé na prohlídku, oběma jim vysvětlím, ať odhodí stud a zábrany a jdou ke svému strýci, protože ne každá má takové štěstí, mít gynekologa v rodině.

Květa

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________

Tak to máte pravdu. Gynekolog může být hodný a obětavý jak chce, ale bratr je bratr. Děkuji za pěkný rodinný příběh a bratra pozdravujte :)
Saša

Tématem dnešního vydání 14. listopadu je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

  • Jaký je váš gynekolog?
  • Je to muž či žena?
  • Jste s ním spokojená?
  • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
  • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky nebo komisně?
  • Vyměnila jste více gynekologů?
  • Stydíte se před gynekologem?
  • Chodíte na pravidelné prohlídky?
  • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
  • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :) pošlu ji pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji .

darekk

Reklama