Rodina

Kvalitní reprodukční centrum? Prověřte ho!


Pokud se partneři rozhodnou podstoupit umělé oplodnění, mají skutečně na výběr. V každém kraji České republiky je hned několik pracovišť, na která se páry mohou obracet se svými problémy s neplodností. Jak si ale z tak široké nabídky vybrat to nejlepší místo pro početí miminka?

 

Nejdůležitější je dozvědět se o umělém oplodnění in vitro (IVF) v centrech co nejvíce údajů. Ty lze získat od ošetřujícího lékaře, gynekologa nebo z informačních materiálů jednotlivých klinik. Vzhledem k tomu, že léčba je také časově náročná, obvykle začnou partneři s hledáním centra blízko svého bydliště.

 

Co se dočtete na internetu

Řada klinik má své vlastní internetové stránky, které mohou být užitečným zdrojem informací. Kromě obrazového materiálu, jenž představuje prostředí, ve kterém IVF probíhá, se mohou páry seznámit s lékaři a ostatním personálem. Partneři si mohou přečíst, které metody IVF centrum poskytuje a jakou nabízí další péči. Nezbytnou součástí prezentace jsou výsledky léčby, podle kterých lze jednotlivá pracoviště porovnávat.

 

Licence z ministerstva zdravotnictví

Každé centrum musí vlastnit rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, které vydává souhlas s prováděním postupů a metod asistované reprodukce. Kvalitu sanatoria nebo centra hodnotí také různé certifikáty, které pracoviště získává od specializovaných agentur. Mezinárodní normou je certifikát ISO 9001, který zajišťuje klientům vysokou profesionalitu a dokonalou kontrolu péče. Centra by měla mít uzavřené smlouvy se všemi registrovanými zdravotními pojišťovnami v ČR.

 

Jiným zdrojem informací jsou zkušenosti pacientek, které se v centru již léčily. Řada žen se ráda podělí o své dojmy a postřehy z léčby. Někdy mohou pomoci první osobní nebo telefonická setkání mezi páry a pracovníky IVF centra. Často se právě tehdy ukáže, jak probíhá jednání s pacientem, komunikace a kvalita celého léčebného procesu. Volba IVF centra je velmi důležitým momentem v léčbě a vyplatí se výběru věnovat dostatečnou pozornost.

Zdroj: Český normalizační institut, Normy série ISO 9001 a jejich aplikace

 

Připravila www.zenska-neplodnost.cz

 

 

   
25.06.2008 - Těhotenství a porod - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  Pianistka: kdo by myslel hned na nejhorší

  superkarma: 0 25.06.2008, 14:17:01
 2. avatar
  [6] Japina [*]

  Pianistka: Do ruské trojky ... a pak bič do ruky a podél transsibiřské magistrály tam a zpátky .

  superkarma: 0 25.06.2008, 13:11:55
 3. [5] Pianistka [*]

  TotaTotaTora: ty bys tady chtěla mít třikrát namnoženýho třeba Kočího ??

  superkarma: 0 25.06.2008, 12:50:46
 4. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  A že by se redakce konečně osmělila a nějakou kliniku vyzkoušela??

  superkarma: 0 25.06.2008, 11:49:50
 5. avatar
  [3] shb [*]

  fialinka: no dokonce!

  superkarma: 0 25.06.2008, 10:12:49
 6. avatar
  [2] fialinka [*]

  shb: na stránkách píšou, že už dokonce 1300, ostatně taky doporučuji :-)

  superkarma: 0 25.06.2008, 10:04:22
 7. avatar
  [1] shb [*]

  Mohu vřele doporučit Centrum reprodukční medicíny ve Zlíně, mají i certifikáty a patří mezi špičku u nás, jsou velmi ochotní příjemní a pan profesor Pilka- hlava centrumu je velmi příjemný a chytrý pán, minulý víkend měli ve Zlíně akci setkání klientů a dětí u Baťovy vily s programem a Terezou Kerndlovou, byla jsem velmi překvapena kolik lidí už dnes tuto pomoc potřebuje, např. zlínské centrum má už asi 500 dětí

  superkarma: 0 25.06.2008, 09:55:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme