Další ježíšovský příspěvek je od maminky s nickem Kůzle, jejíž děti na Ježíška ještě věří. Bodejť by ne, když má jejich maminka číslo na Ježíška i v mobilu :)

Ježíšek
Kdy jsem přestala věřit na Ježíška? V podstatě nikdy, pořád si myslím, že tam nahoře sedí na obláčku a má mě rád takovou jaká jsem, s těmi dobrými i s těmi špatnými vlastnostmi, a že na mě spolu s andělíčky dává pozor, aby se mně ani mé rodině nic nestalo.

Dokud jsem ještě byla doma, měli jsme každé Vánoce se ségrou stejný rituál i jako velké. Po večeři, kterou naši, hlavně táta, s oblibou protahovali a mamina samozřejmě ještě musela umýt všechno nádobí, jsme šly  až dozadu do předsíně  a vyhlížely oknem Ježíška. I když už dárky byly třeba celé odpoledne pod stromečkem. Prostě jsme stály u okna a čekaly, až zazvoní zvoneček.

Moje děti zatím na Ježíška věří, i když mám pocit, že trošku pomotané to mají. Přece jen kupovaly dárečky pro babičky, tetu a dědu.

Nicméně přesto napsaly Ježíškovi dopis, který jsem strčila za okno. Druhý den syn (7 let) přiběhl se zprávou, že Ježíšek už si ty dopisy asi vzal, protože tam nejsou. Tento rok jsou děti velice „skromné“, obzvlášť synátor … napsal tam takové drobnosti jako (přesně přepisuju znění) – dotykáč, ajped, noudbuk, nintendo Mario J Když jsem mu oznámila, že by chtěl dárky řádově za 50 tisíc, prohlásil, že teda z toho něco škrtne, ale prý jak, když už si ten dopis odnesl Ježíšek.

A ještě jednu příhodu s Ježíškem a synem mám. Od ledna chce v hudebce začít hrát na kytaru a protože jsem netušila , jakou velikost bude potřebovat, vzala ho kamarádka k jednomu učiteli na kytaru a ten doporučil velikost půlku. Ptala jsem se ho, jak se mu to líbilo, tak prý ano. Tak mu říkám: „Pájo mluvila jsem dneska s Ježíškem a ten slíbil, že ti tu kytaru tedy donese a nechá ti ji u babičky v Rakovníku!“ (kytaru se mu chystají pořídit naši). A Pája s očima na vrch hlavy letěl za mladší ségrou: „Liduško, máma má číslo na Ježíška v mobilu!!!!!!!“

Můj mobil je vlastně zázračný, mám tam číslo na Ježíška i na čerty, těmi jim vyhrožuju, když moc zlobí J A platí to ne jen na mé děti, ale dokonce i na kamarádčiny. Stačilo pohrozit, že zavolám čertovi a hned všichni poslouchají.

Jinak stromeček u nás doma taky nosí Ježíšek. To jdou děti spát, manžel se zavře do ložnice, strašně se vzteká u rozmotávání světýlek a zdobí stromeček. Každý rok je jiný, ale moc povedený. A protože mi přijde hloupé dávat dětem pod stromek všechny dárky najednou, dostávají několik dní za sebou vždy každý jeden. Do toho ještě dárečky u našich i u druhé babičky, takže mají Ježíška na jeden  den, ale třeba celý týden.

Všem žínkám přeji krásné a ničím nerušené svátky a ať pod stromečkem něco najdete. My jsme se s dospělákama dohodli, že si dárky už dávat nebudeme, protože každý si stejně koupí sám co potřebuje během roku, Vánoce jsou hlavně kvůli dětem.
Přesto mám letos slíbené nové brýle, protože z těch současných mi naše nejmladší udělala pěknou osmičku a tak mi padají. I když v původní nabídce zazněly hodinky či telefon J Tak ty třeba zase za rok.

Kůzle

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________

U vás nosí i stromeček Ježíšek? Tak ale ten by se u těch světýlek vztekat neměl. Ježíšek je bytost klidná a vyrovnaná.:)
Děkuji, že jste napsala. Moc milý příspěvek.
I Vám a celé vaší rodině přeji krásné a pohodové Vánoce (a neposlala byste mi to číslo ))
Saša

Téma dnešního dne: Kdy jste přestaly věřit na Ježíška

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: dámskou koženou peněženkou Oriano od od partnera dnešního tématu, internetového nákupního portálu www.zoot.cz. a tabulkou kvalitní, hořké čokolády Merci.

darek

Ať už na Ježíška věříte nebo nevěříte, tady ho najdete. :)

zoot

www.zoot.cz je internetový nákupní portál, se kterým máme velmi dobrou zkušenost. Zboží vám doručí poštou, kurýrní službou či messengerem, můžete jej vyzvednout i osobně. Na skladě mají více než 30 000 kusů, zásilka vám přijde obratem. Osobní odběr zboží: v Praze jsou dvě odběrná místa – doporučujeme Vánoční výdejnu radosti na Hlavním nádraží (je tady zkušební kabinka). Zde si objednávku můžete vyzvednout ještě tentýž den (pokud si objednáte zboží do 11.00). Pokud vám zboží není nebo se vám nelíbí, můžete jej zde nechat a nic vás to nebude stát.

Nezapomeňte na Žena-in nákupní kolekci, kterou pro nás připravuje www.zoot.cz
Podívejte se, co jsme pro vás připravili:
http://www.zoot.cz/kolekce/1695/zena-in/888/zena-in

Reklama