Už to cítím, je po dešti a jak se u nás říká, je opařito. Vím že porostou. Pár dnů netrpělivě vyčkávám, kdo první přijde se zprávou, že konečně ROSTOU. V tu chvíli se stávám podivně napjatou, cítím jak se mi rozšiřují panenky a má chut´ vyrazit do lesa se stává nepřekonatelnou.

Konečně vyrážím,vezmu tašku ,nůž značky samuraj a jdu na to.Při vstupu do lesa se ze mě stává čmuchací pes,nasávám vzduch a čekám kdy mi přes nos přeletí ta svůdná vůně podhoubí.Aaaaaaach už ji mám ,jdu za ní a při tom se snažím naštelovat oči(nemyslete si na hřiby se musíte dívat "jinýma "očima).Jupíííí ,mám ho můj první letošní hřib,slavnostně ho uříznu,něžně očistím,poděkuji mu že tady pro mě vyrostl.Vzápětí na to vytahuji mobil a volám bratrovi,"ahoj,jsem v lese a právě jsem našla první letošní hřib",vteřinku je ticho a pak se ozve jen ,"potvoro"a já vím že pro tento rok jsem se stala" králem hřibařů". Toto léto je k nám milovníkům hřibaření obzvláště štědré.Rostou prostě všude ,na louce ,na kraji lesa,v lese smrkovém ,listnatém a dokonce i u mého táty v garáži.Letos už sebou do lesa beru i mého malého Jurajdu,je to nádhera když vidím že i jemu se rozsvítí očička když najde hříbek.Už dobře ví že do hříbků které nesbíráme se nekope,že to dělají jen dacani..

Holubinky,muchomůrky a jiné pro nás nejedlé plzáky jsme souhrně nazvaly "houbičky veverkové".Nejvíc se mi líbí když tak jdeme lesem já se najednou k něčemu sehnu,Jirka to zmerčí a už na mě volá "maminko,byl to on?" No a samozřejmě ,co bych to byla za hřibaře kdybych to co si najdu také nesnědla.Miluji smaženici s čerstvým chlebem,polévku,omáčku ze sináků,smažené bedly a růžovky.Závin z lískového těsta se smaženicí,sekanou s hříbky a já nevím co ještě. Dnes jsem opět byla na lov a byl to lov velmi úspěšný,našla jsem krásné velké praváky a taky suchohřiby.Ale jeden hříbek v mém dnešním úlovku je raritka,za sebe musím říct že něco takového jsem ještě za moji hřibařskou kariéru neviděla.. Posílám vám foto jak to vypadá když je u nás opařito anebo jak se ještě jinak říká že,"Lišky pečou šišky" a foto toho mého dnešního krasavce.

Krásný den a hřibům zdar.

Kuty

Kuty2

Kuty1

Tak to je hodně zvláštní dvojka! :)

Pozn. red. : Text nebyl redakčně upraven.


  • Co vám říká houbaření?
  • Otvírá se vám rybička v kapse, jen co vstoupíte na kraj lesa?
  • Jíte to, co si nasbíráte?
  • Co u vás roste? Co znáte? Co sbíráte?
  • Jaké máte zážitky z houbaření?
  • Už jste někdy sebrali tu „nepravou“, nebo dokonce snědli?
  • Jak houby zpracováváte?

ROSTOU, ROSTOU, ROSTOU! I u vás?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět: HOUBY

Těším se na vaše příspěvky!

Jeden z vašich příspěvků odměním následující cenou... tričkem s dlouhým rukávem a parfémovaným deodorantem.

tricko

lupa

Reklama