Sevilla je čtvrtým největším městem Španělska a hlavním městem Andalusie. Zároveň je toto město s příjemnou atmosférou i městem flamenca a býčích zápasů. V Seville se budete moci procházet po úzkých středověkých uličkách, navštívit nejlepší tapas bary, užít si zdejšího nočního života nebo poznat velmi zajímavé a tradiční Španěly.

Sevillahttp://www.flickr.com/photos/afri/665123914/sizes/m/in/photostream/

Sevilla je město poznamenané svou dlouhou a bohatou historií. Počátky tohoto města sahají až do 9. století př.n.l., kdy byla pravděpodobně založena Tartésy. Římané pak jméno města změnili na Hispalis. Po 5. století n.l. byla Sevilla postupně zníčena Vizgóty, následně pak ale město převzali Arabové, kteří ho opět obohatili a udělali z něj důležité centrum své říše. Město ve 13. století dobyli křesťané a v 16. století se zdejší obyvatelé mohli těšit z největšího rozkvětu.

Seville můžete navštívit spoustu pamětihodností. Nejznámější je Sevillská katedrála, největší katedrála Španělska a zároveň třetí největší katedrála v Evropě. Původně místo ní stávala mešita, ze které je zachován pouze minaret Giralda. Ta byla posléze přeměněna na zvonici a dnes představuje jeden z hlavních symbolů Sevilly. Další zajímavostí je královský palác Alcázar, postavený na ruinách maurského paláce. Alcázar je spolu se Sevillskou katedrálou na seznamu světového dědictví UNESCO. Dalším architektonickým skvostem Sevilly je Zlatá věž neboli Torre del Oro, vojenská strážnice, kterou zde postavili Maurové. Kromě těchto hlavních monumentů ale najdete v Seville mnohem více.

Sevillahttp://www.flickr.com/photos/girlfromarock/6529000645/sizes/m/in/photostream/

Sevillu ročně navštíví lidé z celého světa. Spousta z nich sem přijede na jazykové pobyty ke zdokonalení španělštiny, které nabízí například i společnost ESL Jazykové Pobyty (http://www.esl-jazykovky.cz). Mají tak možnost v tomto městě strávit hned několik týdnů a zároveň každý den navštěvovat zdejší jazykovou školu. Své nabyté znalosti pak můžou použít i v praxi při každodenní interakci s temperamentními Sevillany, díky čemuž pak získají sebejistotu v praktickém používání tohoto jazyka. Pokud i vás zajímá studium španělštiny, pak navštivte stránku zde. Sami se tak přesvědčíte o tom, jak moc je studium jazyka v zemi, kde se jím mluví, efektivnější.

Návštěva Sevilly vám pomůže poznat život v tradičním španělském měste plném důležitého umění, krásné architektury, skvělé atmosféry a životního elánu. A právě proto je Sevilla také skvělým místem ke studiu španělštiny.

 

Reklama