Nechme vyjadřování prezidenta naší republiky stranou, stejně se rozebírá ve všech možných skupinách, svede se na něj pomalu každý rozhovor. „Co říkáš na prezidenta? Síla, co?“ Chování prezidenta rozhodně není důstojné, na tom se jistě shodneme. Je tu však jiná skutečnost, s kterou jsem se včera na sociální síti setkala. Nelíbí se mi a ráda bych na ni znala váš názor.

V jednom ze statusů čtyřicetileté ženy, matky čtyř malých dětí jsem narazila na neuvěřitelně vulgární slovník. Jako žena jsem se hluboce zastyděla, protože jsem si představila, kolik lidí to bude číst a jakou tak nevhodné vyjadřování dělá nám ženám vizitku. Je pravda, že ona žena je v nelehké životní situaci, ale kdo z nás má život bezproblémový?

Na její splav sprostých slov jsem reagovala následovně: „Hodně mi vadí,když se ženy vyjadřují vulgárně. Můžu být naštvaná,mí k tomu naštvání pádný důvod,dát to najevo a zůstat ženou.“ Její reakce mě, podotýkám, že je o dospělou ženu, překvapila: „Já používám pouze slovník hlavy státu... měla bych tím národu imponovat.“

kdkkdd

Pokud se žena nestydí takto prezentovat na veřejnosti, jaké asi musí být její chování mezi čtyřmi zdmi? Nejmladší z dětí se teprve učí mluvit. A děti, jak víme, se učí příkladem od svých rodičů.

Jistě, jsou situace, kdy nám peprnější slůvko vyletí samo a zcela odpovídá prožité situaci, ale aby se stalo součástí našeho vyjadřování? Politologové tvrdí, že prezident Zeman nad sebou ztrácí kontrolu. Pomineme-li skutečnost, že je prezidentem 10 miliónů lidí, může si takový „luxus“ dovolit matka čtyř dětí?

Těším se na vaše názory.

Reklama