kuřecí závitek, pečená polenta, karamelizované cibulky a čatní

Máme hosty! Hurá! Krmila jsem osm dospělých a pět dětí. Takže středně velká skupinka. Chtěla bych se s nimi bavit, a ne jen stát v kuchyni. I když mě to baví. Holky mi hbitě přispěchaly na pomoc a vaření bylo ještě větší zábavou než obvykle. Večer jsme si dali tu práci a spočítali náklady. Na jednu dospělou porci nám vyšlo asi 45 Kč, se vším všudy - maso, příloha, cibulky a čatní. Jídlo bylo vynikající, jako z dobré restaurace, a všichni měli pěkně plná břicha.

Mrzí mě, že při plnění funkce hostitelky jsem nestihla vyfotit kuřecí závitek rozkrojený. Byl nádherný! Dovnitř jsem plnila ve většině případů sušená rajčata s mozzarellou a bazalkou ze zahrádky. Do několika závitků jsem dala kousky anglické slaniny a červené cibulky. Ale tato kombinace nebyla až tak dobrá.

Suroviny

4 kuřecí prsní řízky
sušená rajčata v rostlinném oleji (asi půl malé skleničky)
mozzarella
sůl a čestvě mletý pepř
čerstvá bazalka
olej na smažení

kukuřičná polenta
sůl
česnek
zelená petrželová nať

malé cibule, případně šalotky
máslo
trocha cukru krystal
červené víno
sůl

Postup

Kuřecí prso si nakrojíme napůl tak, aby nám vznikl velký placatý plátek. Ten osolíme a opepříme. Poklademe kousky mozzarelly a kousky sušených rajčat a zavineme. Závitek upevníme nití. Takto připravené kuřecí závitky smažíme v rozpáleném oleji, ze všech stran. Po osmahnutí z nich odstraníme nitě, naskládáme do pekáčku, který zavřeme horním dílem a dáme do trouby, vyhřáté na 180 °C. Podlijeme trochou vody. V troubě necháme tak dlouho, než připravíme zbytek jídla.

Polentu jsem kupovala instantní, kterou doporučuji i vám. Práce s ní byla jednoduchá a rychlá. Návod na přípravu najdete většinou na obalu. Ta moje byla v zeleném sáčku, s nápisem Bio a bylo jí 450 g. Na tuto dáme vřít 2 l vody. Až voda vře, osolíme ji a pomalu vsypáváme polentu. Stále mícháme a nepřestáváme a přimícháváme opravdu pomalu. Jinak nám vzniknout hrudky. Stáhneme teplotu na polovinu a pořád mícháme. Polenta je hotová, až v ní stojí vařečka. Ta instantní téměř hned, za dvě, tři minuty.

Uvařenou polentu přesuneme do zapékací misky, případně dortové formy (aby měla pěkný, kulatý tvar), do výšky asi 5 až 10 cm. Ihned dáme zapéct do trouby, nejlépe pod gril. Já jsem formu s polentou položila na pekáč, přepnula troubu naplno a na gril. Polenta je zapečená bleskově, jen dostane pěkně kůrčičku.

Mezitím, co se zapéká polenta, tak si připravíme takové velice rychlé čatní. Na výpeku z kuřecích závitků osmahneme nahrubo nakrájenou červenou cibuli. Přidáme zbytek sušených rajčat, dochutíme solí a pepřem, případně kouskem česneku. Podusíme, stáhneme z plotny a rozmixujeme nahrubo.

V další pánvičce rozpustíme kousek másla a osmahneme na něm menší cibulky. Ty předtím oloupeme a překrojíme napůl. Osmahneme jen do lehkého změknutí, cibulky se mezitím začnou rozpadat na plátky. Maličko zasypeme cukrem, který necháme zkaramelizovat. Zalijeme trochou červeného vína, které necháme varem částečně odpařit. Stále mícháme a ještě maličko dosolíme, abychom dostali dokonalou chuť.

Podáváme všechno společně na nahřátém talíři a slibuji, že si opravdu pochutnáte.

Stejně jako mí hosté... nebyli úžasní?

hosté

Reklama