Zdraví

Kuřecí kari

Snem každé ženy je vypadat úplně jinak, než vypadá. Hubená chce být ne tak hubená, baculka touží po anorektických nohách, nosatá chce mít něžný pršáček, zatímco ta s pršáčkem sní o charakterním cyranovském raťafáku. Ty s jedničkami chtějí být Pamelami a Pamely touží po jedničkách, majitelky úzkých rtů chtějí špulit svůdná plná ústa, zatímco plnoústé ženy mají deprese, že vypadají jako černošky a tak dále…


Známe to všechny, ale zatímco v době, která už je naštěstí dávno za námi, měla každá žena jenom to, co jí nadělily genetické sudičky, dnes je všechno jinak. Narodíte se třeba jako ušatá nosatice se sklonem k podbradku a během několika minut či hodin, to záleží na tom, jak moc chcete být jiná, z vás udělají rozkošnou dívenku s minimálním nosíkem, oušky přitulenými k hlavě a dopředu vytrčenou bradičkou, pod níž není nic, natož pak podbradek. Ano, to oni dokážou. A kdo že? No přece zázrační a nejlépe placení doktoři – páni plastičtí chirurgové.


Hostem našeho středečního chatu bude odborník na slovo vzatý – plastický chirurg MUDr. Zdeněk Pros z pražské kliniky Esthé. Je mu 38 let a je to velmi šarmantní muž. Už od studií ho zajímala chirurgie a zejména program Replantačního centra, které se zaměřovalo na zcelování úrazem oddělených částí těla. Centrum vznikalo, ještě před revolucí ve Vinohradské nemocnici, která je dnes specializována na plastickou chirurgii. Zajímala ho ale i kosmetická chirurgie. Ve Vinohradské nemocnici pracoval do konce roku 1997. Po nabídce z kliniky Esthé z nemocnice odešel. Spolu se známým plastickým chirurgem Měšťákem operuje ne této věhlasné klinice.
Co si pacientky nejvíce přejí? Úpravu poprsí, a to jak zvětšování a tvarování, tak i zmenšování. Nejvíc však liposukci, jelikož Esthé klinika vlastní jako jediná v Čechách ultrazvukový liposuktor, který umožňuje odsátí samotného tuku daleko šetrnější metodou, než běžným postupem pomocí pouhé kanyly.
S čím se nejvíc potýká při své práci? Problémy nevidí v samotných operacích, ale někdy v přehnaných nárocích pacientek. Některé si představují, že budou vypadat jako konkrétní známá krásná tvář z časopisu. A medicína má své možnosti, které jsou předem limitovány typem a konstrukcí těla jednotlivé klientky. „A to je pak těžké jim to vysvětlit“, říká s úsměvem doktor Pros. „ Ale takových případů není mnoho“, dodává.


Zajímá vás plastická chirurgie? Chcete být krásné? Nechali byste si něco změnit? Máte odstáté uši? Jste nespokojené se svým nosem? Dělá se vám podbradek a vrásky kolem očí? Líbí se vám silikonové poprsí? Myslíte, že opravdu jde se silikonovými implantáty kojit a že vypadají „ jako živé“? Nechcete si nechat odsát přebytečný tuk? Jak se takové zákroky dělají? Jaké procento operací se nepovede? Kolik takové operace vůbec stojí? Je na vašem těle něco, co vás trápí? Na všechny tyto otázky a mnoho dalších se můžete ve středu v 11.00 zeptat plastického chirurga MUDr. Zdeňka Prose! Otázky můžete pokládat už teď na adrese: http://rozhovor.zena-in.cz/!
   
29.05.2000 - Zdraví - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] hubajda [*]

  Andula — #5 ja take ne

  superkarma: 0 04.11.2012, 02:50:24
 2. avatar
  [5] Andula [*]

  Tedy, po anorektickych nohach netouzim ani nahodou.

  1. na komentář reaguje hubajda — #6
  superkarma: 0 07.12.2003, 08:41:52
 3. avatar
  [4] Ťapina [*]

  To je pravda, že každá ženská chce mít to, co nemá. Lepší je se se svou vizáží postupem času smířit.

  superkarma: 0 06.12.2003, 12:36:30
 4. avatar
  [3] Simba [*]

  Využila jsem zatím jen laser na znamínka, ale chystám se na epilaci třísel. A pak kdo ví, možná i liposukce.

  superkarma: 0 11.11.2003, 15:59:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme