Vztahy

Kuřecí kapsy s čímkoli

Myslím si, že ženy mají k telefonování jiný vztah než muži. Mám několik kamarádek, se kterými si hrozně rády voláme. Hlavně večer, v práci na to často není čas, ale i tak někdy vyšetřím chvilku a telefonuju známým, matce a kamarádkám. Je fakt, že se častokrát bavíme o nepodstaných věcech a rozebíráme „do mrtě“ své osobní záležitosti a přímo se rochníme v klábosení. Tak, to je to správné slovo – rochníme, bahníme, provalujeme a plácáme se v té osvěžovací drbolázni.


Když zazvoní doma telefon a já se k němu vrhám, můj manžel zvedá oči v sloup a ťuká si na čelo. Nemístně komentuje naše drbání, mé výkřiky „Fakt, jo??“ a „Neřikej!!!“ nebo „To snad ani není možný!“, říká, že jsem strašná a když popisuje svým kolegům moje pracovní a rodinné vypětí, říká: „Jó, moje žena, ta to má těžký. V práci pořád s telefonem u ucha, doma telefon u ucha a teď, co má mobil, jí častokrát slyším i ze záchodu.“ Jakmile však skončím jeden ze svých ozdravných telefonátů s přítelkyněmi, přibíhá se hned ke mně lísat a vyzvídá, kdo volal, co říkala, co ten její novej chlap, jak že jí spálili v kadeřnictví vlasy trvalou a… Někdy mě po takových telefonátech doslova šokují situace, kdy manželovi něco málo prozradím a druhý den náhodou potkám jeho kolegu a ten se mnou onen intimní problém mojí přítelkyně začerstva konzultuje – a pak kdo je drbna!
Manžel a jeho přátelé mají na naši informační databanku terminus technicus – podle nich se jmenuje Zbraslavský okruh (to proto, že jedna z našich nejvýkonnějších telefonních zpravodajek sídlí na Zbraslavi) a má působnost po celé České republice, ba co víc, máme chapadla až do zámoří.


To muži, když telefonují, jsou úplně bez šťávy a nudní – stroze pohovoří o spotřebě malty na chalupě v minulém týdnu, naplánují si nákup stavebního materiálu a alkoholu na příští víkend a drobně se poradují z hokejových výsledků. A to je prosím všechno! Tomu oni říkají telefonický ROZHOVOR! Jedinými možnými osvěženími v tom moři mužské telefonické nudy by mohly snad být jen rozhovory s milenkami, ty jsou však samozřejmě kódovány a maskovány, takže se k našim uším dostanou zase jenom jako plány na vyzvednutí stavebního materiálu (to je kde a kdy) a popis pracovních činností (to jsou kódy pro plánovanou cizoložnou činnost).
Je marné se snažit doma argumentovat nemocným dítětem a voláním pohotovosti a dvěma dalšími lednovými urgentními telefonáty, když přichází každý měsíc účet na dvanáct set korun za telefon. Můj muž to prostě nechápe a úplně neoprávněně mi podsouvá, že jsem to všechno zbůhdarma provolala já. Chm, prý zbůhdarma, já jsem přece byla ve službě. Věrně ve službách Zbraslavského okruhu!
   
12.05.2000 - Láska a vztahy - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Sml16

  superkarma: 0 29.09.2012, 22:27:55
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  Ťapina: ja jo, ale jen kdyz potrebuju neco probrat, rozhdone ne denne

  superkarma: 0 09.12.2003, 14:30:35
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Já telefon nijak zvlášť nemiluju, rozhodně se po telefonu nevykecávám s kamarádkama.

  superkarma: 0 08.12.2003, 13:24:02
 4. avatar
  [1] Andula [*]

  Já už dneska radši mailuju. Ale mám pár kamarádek, s nimiž ráda kecám po telefonu.

  superkarma: 0 07.12.2003, 11:40:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme