Magie

Kuře: ... vždy byla ráno na svém místě v batohu

Čtenářka s nickem kuře zkušenosti s talismany má. Ať už s maličkým kamenným slonečkem a nebo... ... více se už dozvíte v dalším tématickém příspěvku.

Milá redakce,

Kdysi jsem už psala, že přes deset let je mým velkým talismanem maličký kamenný sloneček. Našla jsem ho v nemocnici na dvoře, když jsem byla těhotná a hrozilo mi, že přijdu o vytoužené miminko. Sloneček nás obě ochránil a z miminka je už nádherná holčička.

Dneska chci ale psát o talismanu, který je mnohem „novější“ a který nenosím u sebe pořád. Je to maličká propiska, kterou jsem dostala k Vánocům od kamaráda. Byl to dárek, který jsem nečekala. Dáváme si knížky, kamarád je stejný „knihomol“ jako já. Propiska byla přiložená ke knížce o čarodějnictví a je skutečně hodně maličká. Prý byla vybraná tak, aby se mi vešla do zadní kapsy u riflí.

Co je na ní vlastně zvláštní,  je to, že všechny články (mám na mysli odborné články na konference atp.), u kterých jsem si s ní proškrtávala chyby a vyznačovala opravy, mi prošly a byly přijaté. Pokud tou propiskou napíšu nástřel pro výpočty, tak jsou správně, pokud napíšu návrh na osnovy nového předmětu, tak je přijatý…

Ta propiska je kouzelná a já si ji pořádně hlídám. Je to snad jediná propiska, kterou jsem do pár týdnů neztratila. I když jsem byla večer mockrát přesvědčená, že jsem ji někde zapomněla, tak byla ráno na svém místě v batohu…

Kuře

pozn.red. text nebyl redakčně upraven

__________

A já tomu věřím, obzvlášť když byla přiložená v knížce o čarodějnictví. Sama mám talismany ráda a i kdyby nepomáhaly přímo fyzicky, podvědomě určitě!

Děkuji za hezký příspěvek a přeji pěkný začátek týdne

Saša

Téma dnešního dne 27. června 2011 zní: Máte svůj talisman?

A podotázky jsou

 • Ochraňuje Vás?
 • Věříte v jeho kouzlo?
 • Kdy jste dostala svůj první talisman?
 • Měla jste jich více?
 • Který nejraději?
 • Jaký to byl?
 • Od koho a proč?
 • Máte dodnes nějaký talisman?
 • Mají talismany i vaše děti?
 • Pokládáte funkci talismanů v životě za důležitou, nebo spíš jen za úsměvnou záležitost?
 • A tak dále a tak dále.

Ať už funguje síla a moc talismanů a amuletů pouze v našem podvědomí, a nebo se chováme opatrněji a obezřetněji právě proto, že je máme, cítíme se díky nim dobře naladěni, bezpečněji, je dobře že existují, že byly „vymyšleny“… A určitě se u řady z vás také nachází, a já už se na vaše „kouzelné“ příspěvky moc těším.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vás od nás obdrží i tajemný dáreček: Knihu o bezesporu magickém herci Petru Čepkovi: Petr Čepek - Talent a osud, dále takovou polomagickou knihu Učitelkou v Peru a nádavkem malý redakční talismánek: andělíčka s ochrannými křídly - pro štěstí.

darecek

 

   
27.06.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] pajda [*]

  Kuře — #2 hmmm...kdysi jsem dostala od strýce "kouzelné" propisky. Byla jich plná krabice a jakmile jsem si kteroukoliv z nich kamkoliv položila, okamžitě zmizela. Možná to bylo tím, že na sobě měly velký nápis "Neváhej a moč!" Zápisy do třídnice, které jsem s nimi psala, mi taky vždycky prošly:-)))

  superkarma: 0 27.06.2011, 14:41:41
 2. [3] Nestyda [*]

  enka1 — #1 U kouzelné propističky? To snad žertuješ, ne?

  superkarma: 0 27.06.2011, 13:01:15
 3. avatar
  [2] Kuře [*]

  enka1 — #1 Nechám si od Ježíška nadělit novou...Sml58

  1. na komentář reaguje pajda — #4
  superkarma: 0 27.06.2011, 12:51:49
 4. avatar
  [1] enka1 [*]

  No jo,ale co až dojde náplňSml16

  1. na komentář reaguje Kuře — #2
  2. na komentář reaguje Nestyda — #3
  superkarma: 0 27.06.2011, 12:39:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme