Vztahy

Kuře s ostružinami a meduňkou

Jdu třeba pracovně do banky a koukám při tom do výlohy. Á – svetr! Pěknej svetr. Jen se tak kouknu dovnitř a hned zase půjdu. Nebudu si všímat ničeho jiného. Jen se zblízka podívám na ten svetr a jdu. Jo, jo. Je hezkej, ale co támhleten? Není pěknější. A tenhle? A tamten? Moje stará známá nakupovací mánie už mě zase drží za flígr a smýká mnou po celém obchodě. Nic se mi tam nelíbilo. Jéžiši, co teď, něco koupit musím, přece teď nemůžu jít pryč jen tak a nekoupit nic. Musím. Musím, aspoň ponožky!
Hodí mě to do jiného obchodu, kde hraje jednotvárné techno. Nevadí mi ta jednotvárnost - příjemně mi to vymývá hlavu. Prohlížím, zkouším, svlékám se, oblékám, prohlížím, hudba stále hraje, jsem z ní jakoby v transu a najednou, z ničeho nic koukám… Stojím na ulici (protože už zavírali a vyhodili mně ven), je o tři hodiny později, v ruce mám přenádherný svetr a peněženka prázdná. Krucinál! Co teď? Měla jsem se ještě vrátit do práce, jak se mi to mohlo stát? To nechápu. No nic, řeknu, že jsem musela svědčit u dopravní nehody.
Plížím se radostně domů a těším se, až ten kousek rozbalím, obleču ho na sebe a podívám se, jak to vypadá zezadu, zepředu, ze strany, s modrýma kalhotama, černýma, se sukní…..jenže…ZRADA... manžel je doma! Tak to z toho nic nebude. Nevadí, vyzkouším ho zítra – teď je nutné svetr představit manželovi. Hbitě sáhnu na horní část dveří v předsíni, kam schovávám nalepovací cenovky od ponožek, kalhotek a bavlněných triček a vybírám….no, třeba 230,-. Zničím tu původní kompromitující nálepku 2500,- a umně přelepuji na 230,-. Napěchuju zpět do tašky, políbím svou lásku a chvíli s ním sedím v křesle. Pak si začnu rozbalovat věci a ledabyle říkám: „Jo, člověče, koukni! Koupila jsem svetr. Já vím, musíme šetřit, ale právě proto! Vždyť stál jen dvěstě třicet! Stejně bych si nějaký koupit musela. Měl bys být rád – jiná by šla a koupila si kterýkoliv svetr, co by se jí líbil, a klidně za dva a půl!“<
   
03.05.2000 - Láska a vztahy - autor: Michaela Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [7] hubajda [*]

  Ťapina — #5 ja bych take to nekoupila moc drahe

  superkarma: 0 29.09.2012, 22:33:23
 2. avatar
  [6] Andula [*]

  Ťapina: ba naopak, nekdy jsou to veci dost na efekt, nic to nevydrzi, vidim u kolegyne

  superkarma: 0 09.12.2003, 14:44:22
 3. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Svetřík za dva a půl bych si teda rozhodně nekoupila. u takových věcí mi přijde cena úměrná jenom značce, ne vzhledu a kvalitě.

  1. na komentář reaguje hubajda — #7
  superkarma: 0 08.12.2003, 13:32:30
 4. avatar
  [4] Andula [*]

  Naštětsí jsem imunní, asi mám nějaké očkování.

  superkarma: 0 07.12.2003, 19:01:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme