Zdraví

Kuře po brněnsku

Protože krátké sukně a šortky odhalují nohy v celé jejich kráse, měla by každá žena dbát na hladké oholení. Stejně tak by mělo vypadat i podpaží. Je až s podivem, kolik potkáte například v městské hromadné dopravě žen, které se téměř chlubí svým porostem. Nehledě na to, že v ochlupení se mnohem více drží pach potu, vypadá takový prales velice neesteticky. Průzkum společnosti Veet, která je specialistou v oboru depilace ukázal, že podpaží si depiluje „pouze“ 78 procent žen. Odstraňování chloupků z nohou je o poznání populárnější, holí se totiž 97% Evropanek.


Rozlišujte mezi pojmy epilace a depilace. Zatímco depilace vás zbaví chloupků jen nad kůží a musí být opakována častěji, epilace je velmi důkladná a dlouhodobější. Epilací se zbavíte chloupků i s kořínky. Vytrhávání, holení, drhnutí a pálení jsou druhy fyzické depilace.


Stále populárnější se ale stává depilace/epilace kosmetická. Ta je charakteristická používáním depilátorů – chemických přípravků na bázi trikolitických substancí, které působí na strukturu chloupku a lámou ho. Průkopníkem kosmetické depilace je bezesporu společnost Veet. Nabízí depilační krémy, pěny a vosky. Zapomeňte na chemický zápach krémů, které se ještě donedávna objevovaly v obchodech. Veet přišel s revolučním spojením vůně a depilace. Krémy a pěny navíc obsahují změkčují a zpevňující látky a tělové oleje, díky nimž je pokožka jemná, hladká a vláčná. Novinkou je řada krémů Veet Sensitive Plus, která byla vyvinuta pro vás, které máte vysoce citlivou pokožku. Depilační pěny jsou praktické především na větší plochy těla. Poněkud bolestivější, leč účinější metodou, jak se zbavit nežádoucích chloupků, je použití studeného či teplého vosku. Studené voskové pásky Veet představují nejrychlejší a nejjednodušší způsob epilace voskem za studena. Pásky jsou obohaceny o rostlinné výtažky, které jemně osvěžují pokožku. Odborníci doporučují po odstranění chloupků použít podepilační kosmetiku, například ubrousky s vitaminem E a tělovým olejem. Voskové proužky jsou ideální na cesty.
   
15.06.2000 - Zdraví - autor: Barbora Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  nepotrebujiSml23Sml23

  superkarma: 0 04.11.2012, 22:30:37
 2. avatar
  [4] Andula [*]

  Simba: já hlavně chemickou fakt nemůžu, jednou se mi po ní udělala děsná vyrážka a to tedy nikdy
  více.

  superkarma: 0 07.12.2003, 14:16:39
 3. avatar
  [3] Andula [*]

  Když epilace moc bolí, tak jen depiluju žiletkou, strojky se mi moc neosvědčily.

  superkarma: 0 07.12.2003, 14:15:12
 4. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Na nohy mi stačí žiletka, ale tenhle Veet mám na podpaží.

  superkarma: 0 06.12.2003, 14:50:15
 5. avatar
  [1] Simba [*]

  Možná je to jen můj názor, ale připadá mi, že populárnější se stává epilace něž chemická depilace. Rozhodně má epilace třeba voskem déletrvající účinky.

  superkarma: 0 12.11.2003, 08:45:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme