Honí vás mlsná? Máte pořád hlad? Zapalte si! Tímhle heslem se řídí hodně kuřaček i kuřáků, kteří se domnívají, že když zaženou chutě cigaretou, neztloustnou. Ale to je omyl. Vyznavači cigaret věří, že když si několikrát denně místo mlsání zapálí, omezí to jejich tukové zásoby. Jenže jak uvedla agentura Famous, podle australských vědců kouření má naopak na ukládání tuků značný podíl. Tukové zásoby se však neukládají na viditelných místech na těle. Ale uvnitř, kolem životně důležitých orgánů. A to je ještě nebezpečnější.

Kuřáci neztrácejí tukové zásoby, ale svalovinu. Proto řada lidí skutečně zhubne, když začne kouřit. Jenže z těla se přitom neodplavuje tuk, nýbrž svalová hmota. Podle Fiony Sharkieové z australského Melbourne má člověk při ztrátě svaloviny vizuální pocit, že hubne. Jenže se mu v těle stále ukládá tuk, což je špatné. Tuk se navíc ukládá spíše kolem kuřákova břicha a hrudníku a má ještě horší zdravotní účinky. Hromadí se kolem jater, plic, srdce a žaludku.

Kouříte i přes všechny trendy žít zdravě? Dokážete přestat? Bojíte se, že když skoncujete s kouřením, ztloustnete? Máte kouření pod kontrolou a zapálíte si jen výjimečně? Co byste dělala, kdybyste u vašich dětí našla cigarety?
Reklama