Čeká vás nákup kočárku? Spolu s odborníky vám poradíme, na co si dát pozor, a ukážeme vám novinku, která dorazila už i na český trh – Viper4S Plus od ABC Design.

Hlavním kritériem nákupu by měla být váha, výška a věk dítěte. Podle toho vás čeká rozhodování mezi kočárkem s hlubokou korbou pro nejmenší miminka, pro starší už můžete vybírat mezi „sporťákem“ či golfovými holemi. Samozřejmě můžete koupit i kombinované kočárky, které mají v ceně sportovní sedák i hlubokou korbu a jde na ně také nasadit autosedačka ze skupiny 0+. Pokud máte dvě či více dětí, pátrejte po sourozeneckých kočárcích či po modelech se stupátkem pro starší dítě.

„Podle toho, do jakého terénu se s kočárkem chcete pouštět, vybírejte důkladně kolečka, podvozek a odpružení,“ říká Milada Madejová z Babystaru. Někomu se jezdí dobře s tříkolovým kočárkem, někdo má radši klasická čtyři kola. „Základní poučka zní: nafukovací a gumová kola zvládnou i náročnější terén, menší a umělohmotná jsou spíše do města,“ vysvětluje odbornice na dětské zboží.

Dále je potřeba vyzkoušet, zda se vám kočárek ve složeném stavu vejde do kufru auta, jak je těžký a zda s ním pohodlně projedete v domě či bytě. „Pro pohodlí maminky bych se také zaměřila na velikost nákupního koše a na možnost teleskopicky nastavit rukojeť kočárku,“ dodává Milada Madejová. Pak už záleží jen na vás, zda hledáte takový kousek, který bude mít třeba i pláštěnku, držátko na pití a další příslušenství, či zda si to dokoupíte postupně zvlášť.

Nový Viper 4S Plus

V úvodu avizovaná novinka je kočárek Viper4S Plus od německé značky ABC Design, se zárukou prodlouženou na tři roky. S hlubokou korbou, která je vybavena pohodlnou matrací s dobrou prodyšností, je vhodný pro miminka od narození. Díky adaptéru na kočárek nasadíte autosedačku z kategorie 0+  a získáte tak praktický travel systém. Sportovní korba, pro větší děti, lze nasadit proti i po směru jízdy. Pohodlné cestování v každém terénu umožňují velká nafukovací kola a dobře odpružený podvozek kočárku, přední dvojice kol je otočná s možností aretace. Oproti původnímu Viperu má model Plus prodlouženou zádovou opěrku, kterou můžete polohovat až do úplného lehu.

viperviper

viperviper

Cena: 10.490 Kč včetně hluboké korby a nánožníku

Nejen tento kočárek naleznete na www.babystar.cz či v předváděcím středisku Babystaru v Náchodské ulici v Horních Počernicích.

Reklama