Bulvár

Kupte chlapům, co chtějí! Chlapi chtějí komiksy!


Blíží se Vánoce a hlavně pro ženy nastává čas vymyslet, co tomu chlapovi zase dát k Vánocům. Dobře vím, že to vůbec není jednoduché, ale někteří muži jsou všichni stejní, takže se dá předpokládat, že všichni v sobě mají kus toho kluka, za které nás ženy označují. A pokud se nepletu, kluci mají rádi komiksy. Dejte nám je všechny!

A teď už seriózněji. Podívejme se na novinky, které jsou na předvánočních pultech, nebo na ně ještě dorazí. Začněme rekapitulací toho, co vyšlo před nedávnem:

Soutěžní otázka 4. – Lze se nakazit HIV při líbání?

Barbar Conan u Comicscentra, základ heroické fantasy s krásnou kresbou a zajímavým příběhem. Máte-li doma muže, který se rád podívá na Pána prstenů, tohle je pro něj jako dělané, jen je to lepší.

Království tvé - Ilustrátor Alex Ross namaloval každou ze stránek komiksu na plátno a teprve potom ji zmenšil. Tak vytvořil hyperrealistický superhrdinský komiks, který se zapsal do dějin tohoto média. Vzhledem k tomu, že hlavním hrdinou je Batman a Superman, není třeba bližšího určení cílové skupiny. (bb/art)

Srdce impéria - Brian Talbot se nejvíce proslavil komiksovou knihou Dobrodružství Luthera Arkwrighta, která u nás vyšla před rokem. Po dvaceti letech se ke svému opusu vrátil a napsal pokračování, které je narozdíl od prvního dílu barevné. Na třech stech stránkách se rozvíjí příběh o vzestupu a pádu jedné totalitářské velmoci, ve kterém naleznete úplně všechno od nahých jeptišek až po kosmologické otázky, magii a atomovou bombu (Comicscentrum).

Devětačtyřicátníci - Jeden z nejslavnějších komiksových scenáristů světa, Alan Moore, si našel tisíce fanoušků i u nás. Ten, kdo se v komiksech trochu vyzná, má doma oba díly jeho TOP 10 a určitě i Smaxe. Pokud v knihovně najdete alespoň jeden z těchto titulů, jsou Devětačtyřicátníci ta správná vánoční volba. Příběh je ze stejného světa, jen celou sérii předchází o pár desítek let. Kvalitní sci-fi zábava v kvalitním překladu Richarda Podaného (bb/art)

Doživotí pro Constantina - pokud je libo nějaká ta duchařina a pár démonů navrch, je tohle ta pravá volba. Film s Keanu Reevesem zaznamenal pozitivní ohlasy i u nás, a tohle je jeho předloha. Tedy jeden z příběhů, které byly o rouhačském lovci démonů napsány. Scenárista Brian Azzarello je známý svižností svého vyprávění, takže na nudu si nikdo stěžovat nebude (Crew2)

Sandman - Game of you. Pátá kniha jedné z nejlepších komiksových sérií všech dob od Neila Gaimana. Pokud se nestane neštěstí, Sandman se na pultech před Vánoci objeví a naplní vaše myšlenky sny, vždyť je jejich pánem. Sandman je komiks, který nemá přesnou cílovou skupinu, rádi jej čtou i čtenáři, kteří komiksy nevyhledávají. Sandmana mají dokonce rády i ženy! V překladu Viktora Janiše vyjde u vydavatelství Crew2.

Persepolis - pokud potřebujete obdarovat intelektuála a myslíte si, že komiksy nejsou rada pro vás, pletete se! Persepolis je první íránský komiks. Navíc komiks životopisný. Autorka Marjane Satrapiová sepsala a nakreslila příběh o svém dospívání z dob islámské revoluce a za války s Irákem. Téma na komiks neobvyklé, přesto se jedná o jeden z komiksů, které jsou namířeny jinam než do řad skalních fanoušků. Právě vydává bb/art.

Navíc ještě vyšel nový Lobo pro věčné pubescenty, králičí samuraj Usagi pro milovníky Japonska a určitě se objeví ještě něco, na co jsem zapomněl. Je z čeho vybírat, ale pokud se chcete rozhodnout správně, řeknu vám, co máte udělat. Kupte to všechno!!!

   
28.11.2006 - Kultura - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [18] ZUTOJAMA [*]

  S tímhle bych tedy určitě neuspěla

  superkarma: 0 01.12.2006, 21:08:04
 2. avatar
  [15] Mickey Mouse [*]

  JJ, Sandman, to je klasika. Rozhodně doporučuji všem!

  superkarma: 0 28.11.2006, 14:43:42
 3. [13] Rikina [*]

  Nyotaimori: jj, Alan Moore, to taky můžu...

  superkarma: 0 28.11.2006, 12:19:41
 4. avatar
  [12] Ťapina [*]

  Můj chlap měl z komiksů naposled tak Čtyřlístek :o)))

  superkarma: 0 28.11.2006, 12:03:27
 5. avatar
  [11] Suzanne [*]

  S tím by mě miláček poslal do háje zelenýho...

  superkarma: 0 28.11.2006, 11:42:04
 6. avatar
  [9] lilithheta [*]

  Jsem koukala na to Srdce imperia. Skoro 1000 Kč, no tak kdybych čistě teoreticky mohla vrazit tolik peněz do dárku, tak mám po problému, co koupit - na výběr X jiných lepších dárků, než komiks, který 2x přečte a pak založí. Stejně jako Vendetu - z té měl takovou radost, a teď už ani neví, kam ji zašantročil, když jsem si ji chtěla půjčit.

  superkarma: 0 28.11.2006, 10:41:02
 7. avatar
  [7] Juana [*]

  Trochu jiná kategorie - můj syn dostává od babičky Komiksovou historii světa, má myslím 2 díly, a můj táta mu to sebral a musel si to taky přečíst. Rozhodně si nemyslím, že kdo čte komiksy, tak je nějak duševně méněcenný. Conana bych mým chlapcům koupit mohla (tím myslím synka a manžela). Dcerce jsem zrovna o víkendu předčítala Asterixe a Obelixe a mně se to taky líbí.

  superkarma: 0 28.11.2006, 10:15:46
 8. avatar
  [6] cmelda [*]

  miluju jich podstatne vic nez jen Sandmana a nejsem jedinna ....

  superkarma: 0 28.11.2006, 09:58:21
 9. avatar
  [5] Aja [*]

  Nikdy bych si nenastěhovala do baráku chlapa, který ustrnul u komiksů :-))

  superkarma: 0 28.11.2006, 09:55:21
 10. avatar
  [4] Audrey [*]

  Já jsem loni na Vánoce koupila příteli komiks Sin City a byl nadšený:).

  superkarma: 0 28.11.2006, 09:53:56
 11. avatar
  [3] Beruška1 [*]

  Nic pro mě, tohle tedy neee.

  superkarma: 0 28.11.2006, 08:50:44
 12. [2] Rikina [*]

  Nyotaimori: nejen Sandmana mají rády i ženy, bychom měly Šumařovi upřesnit :-)

  superkarma: 0 28.11.2006, 08:37:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme