Bulvár

Kupředu levá, kupředu pravá… hlavně, ať už je konec!

Tak to máme za sebou, milé ex-voličky! Bylo to dlouhé a bylo toho dost. Navzdory původním slibům většiny předních politických představitelů byla kampaň útočná, konfrontační a v samém závěru bez nadsázky hysterická.

Nejen hlava státu poměrně zřetelně deklarovala svůj názor na to, KDO do našeho politického prostředí – stylem dobře fungujícího buldozeru – nahrnul tak neotesané, neomalené a ostré praktiky. Ano, jistě. Před premiérem Paroubkem stál téměř nadlidský úkol. 

Vytáhnout preference sociálních  demokratů z propastného dna, na kterém přistáli po strmém a potupném pádu ex-premiéra Grosse, nebylo nic jednoduchého a elegantní chování v rukavičkách by nejspíš kýžený efekt rozklížené straně nepřineslo. A co přinesla Paroubkova „buldozeří“ zarputilost nám, ostatním?

Voliči, kteří si přáli změnu malicherně intrikánské politické scény, ji poměrně jednoznačně deklarovali, ale soustředěný a zavilý boj páně Paroubkův přinesl, sice částečně nahnilé, ale alespoň nějaké ovoce pro ty ostatní, včetně členů ČSSD. Volební výsledky rozhodly o tom, že sečteme-li pohodlná křesla zleva i zprava, máme tady plichtu.

Troufám si říct, že většina z nás už měla celé předvolební kampaně – vyznačující se širokým spektrem hnusu, počínaje obviněními z kontaktů s mafiánským podsvětím a konče třeba obviněním z pedofile - plné zuby. Od některých známých jsem slyšela názor, že ať už výsledky voleb dopadnou jakkoli – tedy kromě možnosti, že by se jakoukoli formou vrátila k moci KSČM – hlavně, že už bude konec té nechutné předvolební bramboračky, do které, více či méně, přihazovali páchnoucí ingredience, téměř všechny velké strany. Míním politické, aby nedošlo k omylu!

V současné chvíli bychom se tedy měly psychicky připravit na fakt, že to, co nám v následujících měsících povolebních tahanic páni politici navaří, bude nejspíš totálně nestravitelná krmě. Ať už vezmeme v potaz jakoukoli varinatu. A rýsuje se jich hned několik. Prezident Klaus pověřil předsedu vítězné strany sestavením vlády. Mirek Topolánek chce jednat hlavně s KDU-ČSL a Stranou zelených s vyloučením jakékoli možnosti spolupráce s komunisty. Taková koalice však nebude mít ve Sněmovně, po nerozhodných volbách, většinu. Předseda Paroubek zase momentálně zaujal vyčkávací stanovisko a - nepříliš přesvědčivě - tvrdí, že pokud se Topolánkovi podaří sestavit vládu, odejde ČSSD do opozice. Někteří politilogové pořád ještě úplně nevyloučili možnost ani velké koalice mezi ODS a ČSSD. 

Povolební rétorika předsedy Paroubka se, oproti té předvolební, nijak nezkultivovala. Spíš naopak. A vzhledem k podávání různých trestních oznámení, možných žalob na regulérnost voleb se tedy můžeme dočkat všeho možného a nic z toho asi nebude příliš ,,košer".  rukavice

Volby jsou minulostí, ale volání většiny rozumných voličů, bohužel, nebylo vyslyšeno. Uklidnění a alespoň částečné zkvalitnění naší politické scény nám asi opravdu nehrozí.

Jak jste spokojeny s výsledky voleb a povolební situací, milé ženy-in?

Astro komentář k článku o volbách:

 

Horoskop uzavření volebních místností ukazuje na obrovskou snahu použít cokoliv z minulosti, co by vedlo k dosažení vytoužených výsledků (naprostá převaha planet ve fixních znameních a výsledných domech). Na počátku hrátek povolebních jsou slova (Ascendent v Blížencích), věci odehrávající se na světle, ale poučení skryté spolu se špínou - určitě ani zdaleka nebyla vylita všechna - zjitřené nervy a touha po změně (pouze Saturn, Jupiter a Černá Luna pod obzorem, k tomu exaktní opozice černá Luna – Uran).

Zmíněná Černá Luna přecházela ten den v horoskopu premiéra přes jeho Venuši a odblokovala skryté emoce v něm, což nám předvedl opravdu ukázkově (zejména když navíc večer vstoupil Mars do Znamení Lva) - „řval“, až se hory zelenaly. Krejčíř se bavil (telefonáty s Paroubkem) a lid čím dál víc koprněl. Topolánek se dostal do velmi harmonického rozpoložení u vědomí nutných předpokladů pro vyjednávání, protože jemu Mars na prvním stupni Lva vytváří trigon na Saturn v Nativitě (a trigon vůči Dračí hlavě horoskopu konce voleb). Ani Václav Klaus si tu nestojí špatně a pro povolební vyjednávání bude velmi důležitou a účinnou osobou (jeho Ascendent je na stupni Dračí hlavy konce voleb a ve stejném porovnání vychází MC na jeho Slunce).

Co vzejde z těchto voleb, poznamená politický vývoj v zemi dlouhodobě (Saturn, jako symbol vážnosti, stojí na „pražském“ 8. stupni Lva).

(Pro vysvětlení astrologických pojmů sáhněte do slovníčku na stránce Horoskopy.)

Ljuba Axmannová

   
06.06.2006 - Společnost - autor: Hana Rychetníkova

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [78] Alenka0010 [*]

  Simba: a co tvůj pejsek, co máš za rasu?

  superkarma: 0 09.06.2006, 12:22:26
 2. avatar
  [77] Simba [*]

  Alenka0010: když myslíš

  superkarma: 0 09.06.2006, 11:58:09
 3. avatar
  [76] Alenka0010 [*]

  Simba: hm, ale to ty děláš taky, ne?

  superkarma: 0 09.06.2006, 11:29:03
 4. avatar
  [75] Simba [*]

  Alenka0010: a ty jsi to vzala osobně, že? Hm, to jsi ale vytrhla z kontextu, protože tyris psala:
  U nás půlka rodiny podniká,druhá půlka závidí.Závistivci ovšem odmítají chápat,že oni si odpracují svých 40 hodin týdně,vypadnou z práce a už nic víc nemusí.Mají dovolenou,marodí jak se jim to hodí.

  ..takže já to chápu tak, že Závistivci = půlka rodiny co závidí

  Možná by jsi mohla příspěvky číst celé, a když už reagovat, tak ke smyslu příspěvku a ne k něčemu zase vytrhnutému z kontextu.

  superkarma: 0 09.06.2006, 11:10:03
 5. avatar
  [74] Alenka0010 [*]

  Lesana: můžu jen souhlasit.
  kubalova: s 5-ti letým synem to mám podobné, taky hyperaktivní nespavec, babičky máme 200 km daleko, jedna je nemocná, druhá ještě pracuje. O tom zdraví nechci moc psát, neví to ani moji rodiče. Pokud pracuju 10 hodin denně, relaxuju a dodržuju pitný režim, docela to jde. Nechtěla bych skončit v invalidním důchodu, potřebuju pracovat a být mezi lidmi. Za poslední dva roky, co jsem po mateřské nastoupila do práce, jsem neměla ani nemocenskou ani OČR. Prostě se snažím šetřit, abych byla spokojená já a následně i zaměstnavatel.
  Možná to tak tyris nemyslela, ale psala toto:"Závistivci ovšem odmítají chápat,že oni si odpracují svých 40 hodin týdně,vypadnou z práce a už nic víc nemusí.Mají dovolenou,marodí jak se jim to hodí."
  No, dovolenou, tu si teda dovolím využít. Mám na ni totiž podle Zákoníku práce nárok.

  superkarma: 0 09.06.2006, 07:39:38
 6. avatar
  [73] kubalova [*]

  Alenka0010: Já u tyris žádné jedovatosti nečetla.Jsi-li pracující,tak asi nejsi povaleč,nemyslím,že to bylo myšleno na tebe.Spíš na ty co dělat můžou ,ale radši se válí doma a čekají na dávky.

  Mimochodem to co píše, znám velice dobře.Mám to podobně.A mám 2 menší děti,z toho jednoho chronického,hyperaktivního nespavce(4,5roku a v současné době spí "už" max 5h za celý den).Babičky nefungují a o paní na hlídání nebo hospodyni si můžu nechat jen zdát.Co se mého zdraví týká myslím,že bys se mnou neměnila.Snadné to není,ale když je vůle,zvládnout se dá hodně.

  superkarma: 0 08.06.2006, 22:39:36
 7. avatar
  [72] Lesana [*]

  Alenka0010: no ale i zaměstnanci mají taky hospodyně. Kdyby ses chtěla hádat o slovíčka, tak ne všichni Ono podnikatel nerovná se milionář a zaměstnanec nerovná se žebrák

  superkarma: 0 08.06.2006, 19:10:52
 8. avatar
  [71] Alenka0010 [*]

  Simba: jo, to mají, ale většinou mají hospodyně, protože na úklid nemají čas. Kdyby ses zase chtěla hádat o slovíčka, tak dodávám, že ne všichni.
  Ovšem, co tady napsala tyris, to tedy bylo fakt zajímavé. Asi ji ti normálně pracující už musí pěkně štvát, když je tak jedovatá.

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:40:43
 9. avatar
  [70] Simba [*]

  Alenka0010: k 55. - tipuji, že domácnost, o kterou je potřeba se starat mají i ti podnikatelé ...

  superkarma: 0 08.06.2006, 11:42:14
 10. avatar
  [68] Meander [*]

  david.lister: Tak něco s ekologií mě taky napadlo, ale zase se podívej na její styl vyjadřování. Ta má k ekologii tak blízko jako já k misijní činnosti

  superkarma: 0 08.06.2006, 11:07:21
 11. avatar
  [67] Alenka0010 [*]

  Vivian: tak to jí přeju hodně zdraví a dlouhý život .

  superkarma: 0 08.06.2006, 07:16:13
 12. avatar
  [65] Meander [*]

  Briseovna: Fakt že s lesnickou fakultou by se o tebe v Praze asi neprali

  superkarma: 0 07.06.2006, 17:12:07
 13. avatar
  [64] Vivian [*]

  Alenka0010: už máme nového vlastně novou

  superkarma: 0 07.06.2006, 16:31:33
 14. avatar
  [63] Vivian [*]

  Briseovna: všichni se sem sice přestěhovat nemůžou, ale místa je tady pořád dost Pokud si někdo myslí, že tady létají pečení holubi sami do huby, má možnost se přesvědčit...

  superkarma: 0 07.06.2006, 16:30:44
 15. avatar
  [59] Lilinka [*]

  david.lister: "neni to jedna z tech "zbytecnejch ulejvacich, kterejma si prosluzujeme mladi" (filisofie a podobne) ?"

  superkarma: 0 07.06.2006, 14:16:03
 16. avatar
  [55] Alenka0010 [*]

  tyris: do podrobných rozborů se opravdu nehodlám pouštět, ale to jsem si původně myslela, že o tom tady diskuze není. Vy máte svoji pravdu, my máme svoji. Nemůžou všichni podnikat, někdo holt musí být zaměstnanec. Já taky všechny podnikatele neodsuzuju, je to všechno o lidech. A rozhodně jim nezávidím, není co. Je obdivuhodné, že své práci obětuješ opravdu hodně. Já jsem to tady nechtěla moc rozmazávat, ale já bych právě toto ze zdravotních důvodů dělat nemohla.
  Jinak si myslím, že nejsem lenoch ani povaleč, protože po 8-mi hodinové směně v zaměstnání mě čeká další doma, mám tři děti, zahradu a zvířectvo. Nekouřím, ani nechlastám. A pak že tady nikdo nenadává.

  superkarma: 0 07.06.2006, 12:01:00
 17. avatar
  [54] Lilinka [*]

  Vivian:

  superkarma: 0 07.06.2006, 11:54:34
 18. avatar
  [53] Alenka0010 [*]

  Vivian: tak to je mi líto, myslela jsem, že se z toho dostal. Už jsem se všimla, že sháníš jiného, já myslela, že chceš pro něho kamaráda. Pěkná morčátka a králíčky mívají v Hornbachu, ale asi je lepší sehnat přímo od chovatele. Tak ti přeji, ať dlouho netruchlíš a seženeš nového mazla. Ahoj.

  superkarma: 0 07.06.2006, 11:39:21
 19. avatar
  [52] Vivian [*]

  Alenka0010: Koblížkovi už se daří dobře. V sobotu jsme ho pochovali .

  superkarma: 0 07.06.2006, 11:25:57
 20. avatar
  [49] Mickey Mouse [*]

  Briseovna: Ty vypadáš dost zavile a hodně nepoučitelně. Doufám, že jednou zjistíš, že levice není cesta pro poctivé. Jen pro ty, kteří se chtějí spoléhat na stát (potažmo na ty pracovitější, úspěšnější, samostatnější).

  superkarma: 0 07.06.2006, 10:04:05

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [47] Alenka0010 [*]

  Vivian: odpověděla jsem ti v diskuzi o volbách, jinak tady už se asi hádat nebudu. Jak vidím co člověk to názor. Takže se měj.
  A jak se daří Koblížkovi?

  superkarma: 0 07.06.2006, 07:57:24
 2. avatar
  [45] Vivian [*]

  http://docasne.xs.cz/unor_1948.jpg

  superkarma: 0 06.06.2006, 23:33:52
 3. avatar
  [44] Vivian [*]

  Briseovna: http://docasne.xs.cz/statni%20dluh.jpg

  superkarma: 0 06.06.2006, 23:31:33
 4. avatar
  [42] Ťapina [*]

  david.lister: Tak u mně to funguje dokonale, i když 30 mi teprve bude

  superkarma: 0 06.06.2006, 19:36:48
 5. avatar
  [41] Vivian [*]

  http://volby.kategorie.cz/?mailing=volby

  superkarma: 0 06.06.2006, 18:50:05
 6. [40] Mamanka [*]

  janoušek: príma odkaz, už jsem se připojila :-))) Je fakt, že Paroubek má bolševické manýry. Ne náhodou byl funkcionářem v RaJi.

  superkarma: 0 06.06.2006, 16:28:53
 7. [39] janoušek [*]

  www.dostparoubka.cz/index.php

  superkarma: 0 06.06.2006, 14:57:25
 8. [38] janoušek [*]

  *Magie*: jsem na MD....na internet chodím pouze z domova. Muž vydělává....vycházíme jen taktak.....ale narozdíl od jiných se snažím občas brigádou nějakou korunu přivydělat. A co se týče nezaměstnaných(dlouhodobě)....tak plno se jich bude raději válet doma,stěžovat si a brát podporu,než aby šli makat...moje heslo: kdo chce praci,vždycky si ji najde.....jenže plno lidí by chtělo h...o dělat a brát za to velký prachy,a když mají jít dělat něco co je pod jejich úroveň,radši budou sedět doma....to je přeci pohodlnější

  superkarma: 0 06.06.2006, 14:43:18
 9. avatar
  [37] Beruška1 [*]

  Voleb jsem se nezúčastnila, názory koukám se různí člověk od člověka. Ale jinak si myslím, že každá ze stran má ve svém programu něco dobrého a něco špatného, prostě kdyby se to dobré dalo skloubit dohromady, bylo by nám asi fajn všem. Sociální politika by potřebovala hodně změnit, je šílená, nic proti dětem a maminkám na MD, ale myslím si, že lidé by měli mít děti proto, že je chtějí a ne proto, že je budou živit a stát jim to bude platit. Takže s výjimkou vícečetného těhotenství bych navrhovala tři děti a dost, zbytek si uživ dle svého, bez přídavků, bez mateřské, bez porodného. A navrhovaná MD ve výši něco přes 7 tisíc je výsměch lidem, kteří ne vlastní vinou jsou postižení a jejich invalidní důchod činí 6.100,- Kč. Prostě vždy platilo a platit by mělo, že když je mamina na MD, musí se rodina uskromnit. Podívejte se, kolik maminek vysedává celé dny na zahrádkách kaváren a restaurací, na to jim snad přispívat stát nemusí.

  superkarma: 0 06.06.2006, 13:58:14
 10. [36] Mamanka [*]

  Čssd mě "dožrala" v okamžiku, kdy snížila daně těm, co vydělávají do 20 tis. Vždyť ti ostatní mají prachů dost, tak ať platěj na ty ostatní. Už nikdo nevidí, že sice vyděláme víc, ale jsme v práci od rána do večera (od 7 do 18), než se člověk přes Prahu dokodrcá domů, děti, rodina atd. na soukromí mu zbyde cca 2 hodiny, než padne unavou. Pak mu z platu strhnou třetinu a sbohem. Vždyť z těchto lidí stát žije, tak proč jim taky nevyjde vstříc. Nejsou to příživníci jako někteří snědí spoluobčané. Už vidím, jak si mnou ruce, že budou rodit o stošest další parazity a kasírovat penzíze za porod.

  superkarma: 0 06.06.2006, 13:38:02
 11. avatar
  [34] Mylady [*]

  david.lister: přesně tak. A na nefachčenka malej dvůr a velkej bič!

  superkarma: 0 06.06.2006, 12:03:29
 12. avatar
  [32] Simba [*]

  david.lister: bingo

  superkarma: 0 06.06.2006, 11:51:41
 13. avatar
  [31] Vivian [*]

  *Magie*: nemám možnost se podívat, odkud je kdo přihlášený, to může jenom redakce...

  superkarma: 0 06.06.2006, 11:50:49
 14. avatar
  [29] Vivian [*]

  david.lister:

  superkarma: 0 06.06.2006, 11:49:39
 15. [28] Asdareel [*]

  David Lister (27): Přesně. A taky by už ta pravice se naměla, probůh, vrace k heslům o "utíkání před právníky" a "zhasínání na 5 minut."

  superkarma: 0 06.06.2006, 11:47:07
 16. avatar
  [24] Sirikit [*]

  Asi by to chtělo trochu více odpovědnosti u těch nezaměstnaných či nezaměstnatelných. Jsem ze severu, v okrese Most je nejvyšší nezaměstnanost v republice. Je to dáno tím, že je tu nejvíce lidí se základním vzděláním. Ale kdo z nich, respektive kdo z těch mladších, má snahu to změnit? Moc jich není. Proč by se namáhali, když stát dá? Znám z okolí několik rodin, jejichž dospělé a často nedoučené či vyučené děti se ani nenamáhají hledat práci - taky proč. Pár korun dostanou, zbytek dosadí rodiče a dětičky se poflakují kolem heren a mnohdy páchají všelijaké nepravosti. Přece nebudou makat za nějakých deset hrubého - pche ! A to ještě nemluvím o rodinách našich snědých spoluobčanů, které doslova dělají děti jak na běžícím pásu. O kvalitě těchto "rodin" se raději nebudu rozvádět. Stačí vidět tyto rodinky v hezkém počasí posedávat kolem hospody, špinavé děti se batolí kolem. Ach jo, ten náš sociální systém.

  superkarma: 0 06.06.2006, 11:28:17
 17. avatar
  [23] I-vet [*]

  Magie - ten závěr, to přeháníš ne??

  Pevně doufám, že se nakonac vláda sestaví a alespoň částečné reformy začnou.

  Ma Slovensku měl Dzurinda taky menšinovou vládu a prosadil všechny důležité reformy. Nebylo to snadné, ani pro ně, ani pro lidi, ale jsem pevně přesvědčena, že výhledově budou velmi úspěšní. A moc se obávám toho, že většina velkých firem se na Slovensko přestěhuje, alespoň papírově. Přeci jen je rozdíl platit ze zisku daň 30 nebo 15%...a tak by dalo pokračovat.
  Aby jsme tu nedopadli tak, že tu budou prázdné hangáry a fůra nezaměstnaných, co čekají na dávky - ale kde by se na ně vzalo, když tu nebude nikdo podnikat a vydělávat???

  Myslím, že si spousta lidí neuvědomuje, že ty vyplacené dávky a všechno zdarma stejně musí někdo zaplatit, stát si peníze netiskne a tak je musí někomu sebrat - obrazně řečeno.

  superkarma: 0 06.06.2006, 11:27:03
 18. [22] Asdareel [*]

  *Magie* (16): 100% souhlas. Zažil jsem takovou ódeesáckou aroganci, nadutost, nabubřelost spojenou s inteligencí houpacího koně, že se to hned tak nevidí. Mnozí z nich jednají s obyčejnými lidmi ve stylu: "Nedokázali si vydobýt lepší postavení, tudíž podle toho se s nimi bude jednat." A úplně zapomínají na to, že tito lidé nejsou otroci a že jednou půjdou k volbám, Sice jsem se v letošních volbách chystal volit ODS, leč z nouze nejvyšší a když se objevila reálná možnost, že se zelení dostanou do PSP, neváhal jsem ani minutu.

  superkarma: 0 06.06.2006, 11:25:41
 19. [20] Asdareel [*]

  Editka (15): Ačkoliv nejsem v žádném případě levicový volič, jistý rozdíl vidím. Nemyslím si, že VŠICHNI poslanci a členové ČSSD jsou bolševici toužící zakroutit demokracii krkem, aspoň půlka jich budou socdemáci klasického střihu, což se projevilo i v reakcích samostých socdem na Paroubkův projev. Takže kdyby šlo opravdu do tuhého a jednalo by se o bytí či nebytí demokracie, socdem by se pravděpodobně rozštípla.

  superkarma: 0 06.06.2006, 11:19:16
 20. avatar
  [19] Vivian [*]

  *Magie*: jak zjišťuješ, odkud se kdo připojuje?

  Jinak teda u nezaměstnaných (především tedy u dlouhodobě nezaměstnaných, či spíše nezaměstnatelných) není divu, že jim ideály ODS nejsou blízké. Museli by se totiž začít živit vlastníma rukama, au au
  A staré lidi bych taky neházela do jednoho pytle. Není pravda, že co důchodce, to levičák. Znám mnohé, kteří by si ukousli protézu, než by volili levici. Třeba moje babička, jejíž muž, můj děda, byl komunisty persekvován, a když slyší mluvit Paroubka, běhá jí mráz po zádech.
  Politika "bohatým brát a chudým dávat" nemůže vést k žádným skutečným jistotám a prosperitě. Jedině k tomu, že se budeme mít zase všichni stejně (blbě), bez ohledu na vlastní snahy...

  superkarma: 0 06.06.2006, 11:16:52
 21. avatar
  [18] Gabi [*]

  Když jsme u poslanců, kdopak si pamatuje na opakující se extempóre alkoholika MUDr. Kotta? To bylo kritiky, ale když "odcházel" z ODS, všichni se mohli přetrhnou, aby ho získali do své strany - hlas je hlas.

  superkarma: 0 06.06.2006, 11:16:20
 22. [13] Asdareel [*]

  *Magie* (12): Vlastně ještě dobře, že tito lidé volí ČSSD, kdyby volili hromadně KSČM bylo by to mnohem horší.

  superkarma: 0 06.06.2006, 11:04:33
 23. avatar
  [11] man-mimo [*]

  Amálie: nebýt Soudruha Havla, tak tu byl

  superkarma: 0 06.06.2006, 10:54:29
 24. [10] Asdareel [*]

  Mně předvolební kampaň nijak žíly netrhala. Volil jsem zelené a jsem se svoji volbou naprosto spokojený :-)

  superkarma: 0 06.06.2006, 10:28:11
 25. [8] janoušek [*]

  Jo,jo ........co jsme to za národ.....když půlka volí socany a komouše

  superkarma: 0 06.06.2006, 10:19:31
 26. avatar
  [7] Amálie [*]

  kdyby tady byl systém :vítězná strana bere vše a ukaž, co umíš:, nemuselo to takhle dopadnout.

  superkarma: 0 06.06.2006, 09:51:24
 27. avatar
  [6] jaku [*]

  Bába Bára:jde o to, aby marodili, nebo si odskočili při každém důležitém hlasování . Víš, jak jsou komunisti i socani spořádaní...

  superkarma: 0 06.06.2006, 09:49:34
 28. avatar
  [5] Bába Bára [*]

  *Magie*: Nemusí ani přebíhat - stačí, aby byl při klíčovém hlasování o důvěře vlády jeden socdemák nemocný (nebo si jenom "odskočil") a konečně bychom tu mohli mít aspoň trochu normální vládu

  superkarma: 0 06.06.2006, 09:36:33
 29. avatar
  [4] Jaštěrička [*]

  *Magie*: Pokud nedostane vláda ani sůvěru-což akutně hrozí-tak to ani JIdáš nezachrání.

  superkarma: 0 06.06.2006, 08:47:28
 30. avatar
  [2] *modrá [*]

  superkarma: 0 06.06.2006, 08:10:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme