Čtenářka Gerda peče chléb z vlastního kvásku a když si kvůli své lenoře nedávnou chléb koupila, hned toho litovala. Děkuji Gerdo za příspěvek.

Zdravím po ránu všechny amatérské pekaře i vděčné konzumenty:)

Je fakt, že po našem chlebu se v cizině asi nejvíc stýská. Všechny ty vatovité veky nebo chorvatský bílý chléb našinec jakž takž přetrpí u vědomí, že si může doma zakrojit poctivý krajíc s křupavou kůrkou. Jen musí vědět, kam pro něj zajít.

Udělat dobrý chleba není jenom tak, já vlastně nikdy nepřemýšlela, co do něj dávají. Tolik to byla všední záležitost. Až na stará kolena a poté, co jsem se párkrát napálila, jsem začla vyhledával chleba z pekařství, a protože i on jako všechno jiné notně podražil, naučila jsem se ho dělat doma.

Chleba je doma vždycky, moc nám chutná a tolik práce zas nedá. Podotýkám, že pekárnu nemám, jen dvě ruce a elektrickou troubu. Radost by mi udělala dlouhá velká ošatka, ale i bez ní si poradím. Peču od letošního roku a rozhodl vlastně kolující vtipný mail o chlebu Šumava z Alberta - nebudu to sem dávat, ale asi všichni ví a fórek znají, která složka podle autorů mailu v tomto chlebu v podrobné informaci co tam je, ještě scházela:) Sušené h., prý...

Tak jsem si sehnala kvásek a postupně metodou pokus-omyl se mi začlo dařit. Už jsem i kvásek s receptem porozdávala, kvásek se totiž nekupuje, ten se předává! Jako olympijský oheň. Základ kvásku mám stále v chladničce a zatím se drží dobře. Do těsta dávám mouku od oka a podle nálady, celozrnnou, hladkou, semínka, fenykl, kmín...

Od rána mám na nový chleba zaděláno, vytvarovaná šiška právě kyne pod utěrkou na stole a večer bude chlebíček upečený. Na něj mám moc ráda máslo, džem, med anebo domácí Lučinu z jogurtu. Už se těším, až zakrojím. Jo, nedávnou jsem podlehla lenoře a vedru a zakoupila půlku obyčejného chleba, aby doma nechyběl.

Za dva dny začal plesnivět! To se mi u mého chleba nestane ani po týdnu, pořád je bezvadný.
Gerda


Můj vztah k chlebu

  • Pečete si vlastní chléb? Prozradíte recept?
  • Nedáte dopustit na bochník šumavy?
  • Nebo dáváte přednost rohlíkům, nebo bagetám?
  • Milujte černé chleby se semínky?
  • S čím si chleba nejraději mažete?
  • Vyrábíte si vlastní kvásek?
  • Pořídila jste si pekárnu na chleba? Používáte ji?
  • Vítáte hosty chlebem a solí?
  • Co pro vás znamená chléb?

Vaše úvahy, recepty, příběhy, fotky, videa, prostě vše, co vás k tomuto tématu napadne, posílejte na známý redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já dnes na konci editace odměním jednu z vás, co přispějete, dvěma krásnými knihami.  První je k tématu: Chléb v hlavní roli od Mileny Volfové a druhá je z edice Hubneme s rozumem od Ivy Málkové a Jany Dostálové a jmenuje se: Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí.

Reklama