Domácnost

Kůň, nejlepší zvířecí terapeut

Nádherné zvíře s krásnýma očima, které dokáže obměkčit nejedno srdce. Již od počátku lidstva byl kůň pro člověka velmi důležitý a to platí i do dnes, kdy pomáhá jak dospělým tak především dětem.  Nejen, že setkání s tímto lichokopytníkem může být pro vaši ratolest velký zážitek, ale může se také díky němu mnoho naučit. Pojďme se společně podívat na to, jak jsou tyto úžasná zvířata lidem nápomocná.

koně

kun2Každé dítě zná koně, jako úžasné zvíře z pohádek, bájí a legend. První setkání s ním musí malého človíčka ohromit, možnost ho vidět doopravdy a pohladit si jej, nebo se na něm dokonce projet, je okouzlující zážitek na celý život. Díky různým naučným pořadům, filmům či pohádkám se děti dozvídají informace o tomto božském zvířeti už od mala. Televizní stanice Minimax připravila pro své malé diváky kreslený seriál Wendy, jehož hlavní hrdinka, patnáctiletá Wendy, rozumí koním a prožívá zajímavá dobrodružství. Tyto příběhy dokáží dítěti přiblížit život zvířete a navést dítě k lásce a úctě ke všem živým tvorům.

kun3Horse whispers - Horse and lovely girl - best friendsDnešní moderní doba nahrává spíše počítačovým hrám než přímému kontaktu se zvířaty.  Přitom právě ona dokáží lidem zmírnit onemocnění, či dokonce nemoc úplně vyléčit. U koní se tato léčebná terapie nazývá hiporehabilitace. Tato jedinečná metoda se zaměřuje na pohybové poruchy osob. Při léčbě se využívá pohybu zvířete a jeho přenosu na člověka spolu s psychologickým působením jízdy. Kromě velkého úspěchu v oblastech fyzioterapie je zaznamenáno i výrazné pozitivní zlepšení v psychice a při duševních poruchách. Jak je vidět, kůň nemusí být jen potěšením ve vašem volném čase, ale dokáže mnohdy více pomoci než psycholog či fyzioterapeut. Pokud se necítíte zrovna v psychické pohodě nebo pozorujete negativní emoce u svých ratolestí, vydejte se s nimi na projížďku s koňmi. Je prokázáno, že tento lichokopytník rozpozná vaše emoce již na dálku a silně na ně reaguje. Při bližším kontaktu s ním je prokázáno, že špatná nálada se postupně vytrácí.

kone4

Už od pravěku byl kůň pro člověka velmi důležitý, nejprve jako obživa, později jako dopravní prostředek nebo v zemědělství jako tahoun.  Kromě toho se lidé rádi bavili, tudíž vzniklo mnoho soutěží s koňmi, které se staly velmi populárními. A tak je tomu i do dnes, ve vyspělých zemí je kůň domestikované zvíře, které pomáhá léčit nemoci nebo bavit diváky dostihů. Bohužel v nevyspělých státech je i dnes tento nádherný lichokopytník převážně pořizován pro těžkou práci v zemědělství.

Zdroj a foto: tisková zpráva

   
21.05.2014 - Zvířátka - autor: (red)

Komentáře:

  1. [1] MaVy [*]

    díky terapii u koní se kamarádovu synu prakticky ztratili všechny následky obrny,se kterou se klouček narodil,od narození to s ním absolvoval a ve 4 letech z něho byl zdravý kluk,kterého vlastní matka nepoznala,že to není možnéSml67Sml67

    superkarma: 0 21.05.2014, 16:51:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme