A máme tady poslední čtenářský příspěvek, je od čtenářky Claire. Ta hodně sportuje, ale miluje i divadlo. Jako dítě dokonce v divadle hrála.

Tak to musel být pro dítě zážitek, hrát v opravdovém divadle. Moc Vám děkuju, milá Claire, a přeju krásný den.


Krásný den plný sluníčka,

dnes jen krátce.

Divadlo - kromě sportu jsem s ním propojena hodně. Když jsem byla malá, chodila jsem na balet - od čtyř let mne maminka vozila a mně balet neskutečně bavil. A na sólový i sborový zpěv. Při jednom vystoupení si mne vybral pan režisér Kačer pro roli malé Káti v Kátě Kabanové. Hrála se u nás, ve Velkém divadle v Plzni. Pamatuji se, jak jsme jezdili na zkoušky kostýmů, na divadelní zkoušky a já nasávala tuhle pro mne novou atmosféru. Všichni byli moc milí, od pana režiséra po herce. Moc mne to bavilo. Premiéra byla skvělá a při derniéře už jsem znala všechny role nazpaměť. :)

Poté si mne zase při jednom vystoupení vybral pan Satinský a následovala další role v Komorním divadle. Tady bylo ještě veseleji a jakožto již lehce „ostřílené dítě“ jsem se tu cítila jako ryba ve vodě.

Pak následovaly další a další, vystupovala jsem hodně v Praze. Nejvíce jsem si užívala vánoční atmosféru v hotelu Hilton, tam jsem zpívala, tancovala. Poté mne nalákali na dětské přehlídky. I tohle bylo pro mne hodně zajímavé a podnětné.

Nacestovali jsme se ažaž. Když jsem měla ve dvanácti letech na výběr mezi vrcholovým sportem a baletem, vyhrál sport.

Jsem ještě mladá a nelituju ničeho, co jsem zatím prožila. Vše mi hodně dalo a hodně naučilo. Do divadla chodíme s přítelem často. Mám ráda tyhle protipóly. Rizikový sport a poté se přeměním v mladou „dámu“, nalíčím se, krásně obleču a nasávám mně tolik známou atmosféru coby divák.

Kulturu ke svému životu prostě potřebuju také!

Zdravím, Claire

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Co vy a divadlo?

  • Máte rády divadlo?
  • Chodíte do divadla?
  • Jak často?
  • Co máte nejradši - komedie, drama...?
  • Máte rády alternativní divadlo?
  • Na čem jste byla naposledy v divadle?
  • Co byste doporučila našim čtenářkám?
  • A co si myslíte o ochotnickém divadle?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, která získá dárek, balíček vlasové kosmetiky RYOR.

ryor

Reklama