Ojedinělou výstavu obrazů s názvem Jezerní zrcadlení otevřelo 3. října ve svém foyeru Divadlo Na Jezerce. Malířku Alici Neugebauerovou inspirovaly k jejich vytvoření právě inscenace této oblíbené divadelní scény. Díky nim vzniklo 13 vystavovaných obrazů. Může si je prohlédnout každý návštěvník některého z představení.  Zahájení výstavy si nenechali ujít herci z Jezerky, kteří začínají v polovině října zkoušet novinku Arnošta Goldflama Komedianti.

Na vernisáži zazpíval a zahrál na kytaru zpěvák, muzikant a kamarád Alice Neugebauerové Ivan Hlas. „Když jsem vůbec poprvé v životě hrál v televizním studiu, bylo to právě tady. Ve studiu Jezerka jsme vystupovali s kapelou a jmenovalo se to Amatéři uvádějí,“ zavzpomínal zpěvák, který v těchto dnech absolvuje koncert za koncertem. „Tohle období, mám z celého roku nejradši. Říkám mu indiánské léto. Hraje se ještě venku a přitom se příjemně dýchá,“ řekl. A vyznal se, že se mu líbí poetika obrázků Alice Neugebauerové. Vystupuje na každé její vernisáži. Zahájení výstavy uváděla herečka Martina Venigerová, jež si zahrála například titulní roli ve filmu režiséra Viktora Polesného „Berenika stříká vlasy“.

jez

Alice Neugebauerová se ve foyeru divadla setkala také s herci z připravované inscenace Komedianti věnované hereckým kočovným společnostem. Arnošt Goldflam ji napsal na objednávku principála divadla Jana Hrušínského a ujal se i režie. Premiéra je 12. prosince.

Po Jezerním zrcadlení bude v Divadle Na Jezerce následovat od 3. prosince další výstava věnovaná tvorbě vynikající herečky Věry Kubánkové.  Ta v příštím roce oslaví své devadesátiny.  Kromě prosincové premiéry Komediantů ji můžeme vidět v Láskách paní Katty či v Gogolově Ženitbě.

Reklama