Bulvár

Kulturní servis

 

A další nová rubrika informativního charakteru je tady pro vás! Tentokrát vám budeme dávat tipy, kam můžete zajít a kulturně se vzdělávat, pobavit, pořádně “zapařit” nebo si jen tak obyčejně odpočinout. Kulturním servisem vás budeme zásobovat dvakrát týdně, a to vždy v pondělí s plánem na týden a v pátek s tipy a pozvánkami na víkend.

S ohledem na široký záběr vašich zájmů bude i naše nabídka velmi pestrá – od divadel, klasické hudby a výstav počínaje, rockovými fesťáky a sportem konče. Chybět nebudou ani vážně kuriózní akcičky, které se dají zažít jednou, maximálně dvakrát za život :-)

Pokusíme se vzít celou republiku křížem krážem a neopomenout nic zajímavého, co se kde bude dít. Jediným omezujícím faktorem je pro nás prostor, takže fakt není a nebude v našich silách napsat úplně o všem. I přesto pevně doufáme, že vám naše tipy budou k užitku a pokud se nám podaří vás inspirovat k pěknému prožití vašeho volného času, pak tato rubrika splnila svůj účel. Ostatně i vy se můžete zapojit a v diskusi přidat sem své tipy.

A tady jsou ty naše :

pondělí 4. 7. 2005

Jeseník - Mezinárodní festival dechových hudeb

Jde už o 5. ročník této akce, kde krom hudeb domácích vystoupí soubory například z Itálie či Maďarska. Možná si řeknete, že na dechovku ještě nejste ta správná cílová skupina, ale nedejte se zmýlit – tady nejde o věk, ale o prima zábavu a dechové orchestry už dávno nehrají jenom Jetelíček u vody (oblíbený to song mé milované prababičky). Takoví Beatlesáci v podání dechovky jsou opravdu “cool”. Akci navíc coby pastva pro oko doplňují vystoupení mažoretek. A jak to všechno vím? Byla jsem tam, a tak vřele doporučuji! Festival končí 6. července.

Od: 04. 7. 2005 (14:30 hod.) do: 6. 7. 2005

Kde: Masarykovo náměstí, Jeseník, kraj Olomoucký

Český Brod - Rock for people – 1. den

Dnes začíná další ročník tohoto veleúspěšného rockového festivalu. I letos se můžete těšit na zajímavý a nabitý program. Na účastníky čeká například herní zóna zvaná Chlapark. Na místě je celá řada stánků s upomínkovými předměty (knihy, CD, textil, suvenýry, atd.).

Pořadatelé připravili také další přitažlivé atrakce: divadelní představení, chill out a relaxační zóny, stánky s informacemi o programech na podporu místního rozvoje a veřejných služeb a v neposlední řadě také velkoplošně obrazovky. Jo, fesťáky, ty nikdy nestárnou, naopak zrají jako víno – aspoň Rock for people určitě! Tak máte-li volno, vyrazte směr Český Brod a dobře se bavte!!!

Dnes vystoupí například : -123 minut, Meky Žbirka, Aneta Langerová, Chinaski, Marsyas, Vladimír Mišík a ETC, Vypsaná Fixa a mnoho dalších.

Od: 04. 7. 2005 do: 6. 7. 2005

Kde: Český Brod, kraj Středočeský, okres Kolín

 

úterý 5. 7. 2005

Žacléř - Den lidových řemesel

Tradiční Den lidových řemesel s doprovodným programem v Žacléři.

Od: 5. 7. 2005 od 8:30hod do: 5. 7. 2005

Kde: Žacléř (Trutnovsko), Rýchorské náměstí, kraj Královéhradecký

Hrob - Hrobské historické trhy

Historické trhy. Návštěvníkům se předvede 100 účinkujících a 90 dobových trhovců.

Od: 5. 7. 2005 od 10:00hod do: 6. 7. 2005

Kde: Hrob (Teplicko), zahrada evangelického kostela, kraj Ústecký

Český Brod - Rock for people – 2. den

Druhý, takzvaně hlavní den na fesťáku nabízí opravdové hudební lahůdky, tak snad se vyvede i počasí.

Dnes vystoupí například: hlavní host letošního fesťáku - americká darkpopová skupina Garbage (hitovka Stupid girl), Kryštof, Anna K. Wohnout, Divokej Bil, Plexis, Tři sestry a mnoho dalších.

 

středa 6. 7. 2005

Pardubice - Setkání Jeníčků a Mařenek u Perníkové chaloupky

Tak tohle může být opravdická lahůdka. Ať už se jmenujete Honza či Marie (případně úplně jinak), nenechejte si ujít setkání Jeníčků a Mařenek u Perníkové chaloupky, spojené se zápisem do “perníkové matriky”. Bude to zároveň pokus o český, evropský a světový rekord, který bude v případě úspěchu zapsán do knihy rekordů. Myslím, že tuhle akci si ujít nenechám. Tak snad jen pozor na Ježibabu a neloupat perníček!!!

Od: 6. 7. 2005 od 9:00hod do: 6. 7. 2005

Kde: Muzeum perníku, Ráby, kraj Pardubický

 

Český Brod - Rock for people – 3. den

Užijte si poslední den fesťáku!!!

Dnes vystoupí například: Mňága a Žďorp, Kollerband, Pražský výběr, Hudba Praha, vítěz Coca-Cola PopStar a mnoho dalších.

 

čtvrtek 7. 7. 2005

Mezinárodní přehlídka pouličního umění a festival

Pokud máte rádi žonglování a jiné pouliční legrácky, nenechte si ujít tento fesťáček. Navíc vás čeká i spousta muziky.

Music stage every day:
7. 7. 21h30 Nyabinghi Warriors + latino party: dj´s Suppafly, One Heartman.
8. 7. 21h30 hip hop party: dj´s Skupla, Kato.
9. 7. 21h30 reggae party: dj´s Pappapot, Babylonrocker, Mr. Anděl.


Od: 7. 7. 2005 do: 9. 7. 2005
Kde: Praha, TJ Sokol Žižkov a Vítkov

Fajn zábavu přeje

   
04.07.2005 - Kultura - autor: Klára Němečková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] risina [*]

  Meryl: N jo, ale co ty akce k výročí osvobození?

  superkarma: 0 05.07.2005, 23:33:50
 2. [6] ikor [*]

  Kdo má rád koláče, čerstvý chleba, rohlíčky, dobrou slivovičku či vínko - přijeďte v sobotu 9. 7. do Valašského muzea v Rožnově p.R. , bude zde Pekařská sobota. Jsme pravidelnými návštěvníky - ochutnávači a nikdy nás tento program nezklamal. A kdo to s jídlem přežene, tak si dá "tůrku" třeba na Díly /směr Valašská Bystřice / a tam na vás čeká super hospůdka. No a dobré pivečko.

  superkarma: 0 05.07.2005, 10:22:01
 3. avatar
  [4] Vivian [*]

  Je to sice trošku mimo téma, ale přesto bych všechny přítomné Ženy-in ráda pozvala na tradiční miniakci "Daruj krev se Ženou-in" (nebo spíše se Ženami-in)
  Má-li kdokoli zájem, možnost a volný tento pátek (8. 7.) a chtěl by s námi jít do vinohradské fakultní nemocnice darovat krev, je vřele vítán. Stačí se mi ozvat vzkazem, napíšu, kde a kdy máme sraz

  V létě, v době prázdnin a dovolených pociťují transfúzní stanice většinou citelný nedostatek krevních konzerv - stoupá spotřeba a dárců je vzhledem k dovoleným málo. Pojďme jim trochu pomoci
  Zatím jsme jen dvě Vím, že to píšu dost pozdě, ale přece jen, kdyby se někdo našel, budu ráda

  superkarma: 0 04.07.2005, 18:51:43
 4. avatar
  [2] tlustoprdka [*]

  Na celé Moravě se nic krom dechule neděje? Ajajaj-tož to je špaténka.

  superkarma: 0 04.07.2005, 17:41:54
 5. [1] Rikina [*]

  Rekonstrukce bojů o rozhlas 8.května 2005 je fakt aktuální a nemohla tu chybět Ze severních Čech akorát jarmark, ačkoliv já vím o řadě jiných akcí, a to se nijak zvlášť nezajímám, že bych to sledovala záměrně. Není to náhodou tak, že se tu budou zveřejňovat akce jenom těm, co si za to zaplatí ???

  superkarma: 0 04.07.2005, 15:05:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme