Čtenářka Kentánová chválí a opěvuje v dnešním kulturním tématu dne divadlo v Karlových Varech. Paní Hrušková a pan Přeučil v hlavních rolích pohádky Čert a Káča byli nepřekonatelní!

Čert a Káča v loutkovém podání divadla v Karlových Varech – tj. kulturní tip, který k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Kentánová…


Milé ženy - maminky, babičky, tetičky IN

Ráda bych se přidala s kulturní radostí, kterou jsme si s dcerkou užily v říjnu v divadle v Karlových Varech. Už jen samo divadlo je překrásná budova a poněvadž jsme tam byly poprvé na představení pro děti, chtěla jsem dopřát dcerušce i trochu neobvyklé posezení, tak jsem vstupenky vybrala na první balkon téměř uprostřed, aby měla rozhled po té nádheře a dobře viděla na podium.

Navštívily jsme kouzelné představení loutkové pohádky Čert a Káča, účinkovalo divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila.

Představení bylo nesmírně něžné, oba zpívali a hráli, tančili, zapojovali do děje děti i rodiče a já jsem "jihla" nad svou milovanou holčičkou, jak je rozesmátá a veselá a užívá si pohádku a znovu jsem jihla, když jsem se dívala na Evu Hruškovou, tu malou milou Popelku, kterou pro mne vždy byla a bude).

Pohádku společně s loutkami a veselou hudbou - paní Hrušková a pan Přeučil zahráli skutečně profesionálně, ale hráli tak krásně a na plno, jako by na světě pro ně byly jen ty dětičky v publiku a byli oba velmi příjemní a milí k dětem.

Ten den byl krásný podzimní, barevný a nedělní návštěva divadla byla moc pěkná.  Večer jsem se dostala k počítači, měla jsem něco k vyřízení a stále mi zůstal silný dojem z opravdu krásného představení, tak jsem mrkla na stránky paní Hruškové, našla kontaktní email a poslala jsem jí za nás obě s dceruškou poděkování a velkou pochvalu za tak krásnou pohádku. Jaké bylo překvapení, že paní Eva Hrušková byla zrovna online a snad do 15minut mi došla odpověď ! Poděkovala krásnými slovy a napsala mi hezký osobní dopis s pozváním do zákulisí, až tu zase budou hrát).

Celý večer jsem myslela na to, že mi vlastně napsala opravdová Popelka).

Doporučuji určitě všem maminkám, babičkám, tetičkám, pokud bude hrát u vás divadlo krásné paní Hruškové a galantního pana Přeučila, určitě vemte své děti na představení, jejich pohádka byla vážně "pohádka").

S pozdravem kultuře zdar,
Kentánová

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše kulturní tipy!

Pozvěte ostatní čtenářky na kulturu!

Viděla jste poslední dobou nějaké zajímavé divadelní představení? Shlédla jste v kině skvělý film? Dočetla úžasnou knihu? Navštívila kvalitní koncert? Balet, operu, muzikál... Pokud ano, podělte se o svůj zážitek s ostatními čtenářkami: Napište svou vlastní krátkou recenzi vašeho kulturního zážitku a upozorněte tak své souputnice magazínem Žena-in.cz na kulturní dění ve vašem regionu či na dobrou knihu! Vaše recenze nechť je dlouhá alespoň jako tento odstavec textu. Získat za ni můžete zajímavou knihu z Knižního klubu: John Curran - Utajené zápisky Agathy Christie a dále originální učební hru Síly přírody od firmy ITE media. Své kulturní tipy posílejte v rámci dnešního tématu na e-mailovou adresu redakce níže...

utajene

Reklama