kulajda

Jídla, ze kterých voní kopr, jsou u nás doma všemi členy rodiny milované. Koprová omáčka, polévka, losos s koprem, brambory s koprovým dresinkem... Pravou kulajdu jsem však vařila nedávno poprvé. A určitě ne naposled!

Hustá voňavá polévka vás zasytí, můžete si ji tedy dát klidně jako vydatnou večeři, a ne jen jako polévku před hlavním jídlem.

Základem polévky jsou houby. Použít můžete téměř jakékoliv, velice dobré jsou třeba lišky nebo praváky či křemenáče. Já jsem se pro vyzkoušení kulajdy rozhodla v době, kdy jsem neměla v celé kuchyni ani kousek jakékoliv houby. Přidala jsem proto do polévky houby naložené v octě. A byla to skvělá volba. Spolu s kysanou smetanou dodaly polévce nakyslou chuť, a nebylo proto už potřeba používat na dochucení ocet.

Suroviny

několik brambor
houby podle chuti a momentálního stavu spíže
hustá kysaná smetana
čerstvý kopr
sůl
trochu kmínu
pár kuliček nového koření
pár kuliček černého pepře
2 - 3 bobkové listy
trochu hladké mouky
ocet na okyselení
vejce (podle počtu strávníků)

Postup

Brambory oloupeme a nakrájíme na drobné kousky. Houby očistíme a nakrájíme na plátky, ty menší na čtvrtky.
Brambory spolu s houbami dáme vařit do osolené vody, do které jsme přidali i všechno koření - kmín, nové koření, bobkový list i černý pepř. Vaříme do změknutí brambor.
V misce si rozmícháme smetanu s troškou hladké mouky, na zahuštění. Až jsou brambory uvařené, přilijeme do nich smetanu. Můžeme dochutit solí, případně octem. To u mého vaření odpadlo, protože polévka byla dost kyselá.
Úplně nakonec přidáme nasekaný kopr. Pokud máme, použijeme pochopitelně raději čerstvý, pokud nemáme, spokojíme se s mraženým či sušeným.
Důkladně promícháme a ještě povaříme.
Do té správné kulajdy patří také vejce. Někdo do hotové polévky rozklepne několik vajíček a rozmíchá je. Někdo uvaří vejce naměkko, natvrdo či nahniličko a přidá je do polévky až na talíři.
Nám zachutnala kulajda se ztracenými vejci.
Připravíme si tolik vajec, kolik máme strávníků. Polévku na sporáku ztlumíme, aby jen lehce probublávala, ale prudce nevařila. A postupně do ní opatrně rozklepneme jedno vejce za druhým. Vaříme asi tři až čtyři minuty.
Po uvaření opatrně přemístíme na talíř spolu s polévkou.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama