Kuchyňský robot má dnes již skoro každá domácnost. Je to pomocník, který vám pomůže s pracemi v kuchyni, které byly namáhavé a také vám šetří čas. To, co bylo dříve prací na hodinu  – například příprava těsta na moučník, která obsahovala hnětení těsta, šlehání sněhu, příprava krému.. tak s pomocí robota zvládnete jednotlivé činnosti za několik minut.

Každý robot je ale trochu jiný a je na vás, jaký si vyberete. Čím kvalitnější robot, tím dražší, ale sázka na kvalitu se vyplatí. Kvalitní robot, který má kovové součástky, vydrží časté používání bez problému řadu let.

Testování

My jsme takový skvělý robot mohly vyzkoušet na naší akci spojené s vařením v pražské Chefparade. Pod vedením Elly, naší redaktorky vaření a zároveň foodblogerky www.bohynekuchyne.cz  jsme zapojily nový kuchyňský robot Kenwood Chef Sense do přípravy lineckého těsta – vyzkoušely jsme nástavec na hnětení těsta, na promíchání pomazánky z tofu – nástavec na promíchání a na šlehání lehkého těsta pro přípravu nadýchaných kokosek, které musí být vyšlehané do nádherné pěny.

Podívejte se na naše fotky z akce a video z akce, jak jsme hezky robot testovaly.

Jak nový Kenwood Chef Sense pracuje můžete vidět na tomto videu:

Každá ze čtenářek si pro domácí pečení pomocí toho robotu sama připravila těsto na linecké cukroví.

Co na tento robot říkáme? Oceňujeme zejména tyto benefity:

Robot je velmi variabilní, dá se k němu pořídit více jak 20 různých nástavců. Kromě klasických oblíbených nástavců nový robot Chef XL Sense můžete vybavit i dalšími nástavci pro ještě snadnější přípravu pokrmů, jako je lis na ovoce, zmrzlinovač, odstředivý odšťavňovač, chopper či pasírka a mnohem víc.

Mísa, ve které s robotem pracujeme, má 6,7 litrů a je z broušené a leštěné nerezi. 

Má praktická držadla pro pohodlnou manipulaci i s vlhkýma rukama a na vnitřní straně je vybavená praktickou odměrnou stupnicí pro odměřování v litrech či šálcích – což je velmi praktické!

Robot se jednoduše ovládá: rameno snadno vyklopíte stiskem páčky a zajistíte v horní pozici bez velké námahy. Integrovaná bezpečnostní pojistka zajistí, že se robot okamžitě zastaví, jakmile je rameno zdvižené.

Mixování bez nepořádku - netříštivý kryt proti rozstřiku s extra širokým plnicím otvorem umožní přidávat suroviny během míchání, aniž by docházelo k rozstřiku surovin. Perfektní míchání pokaždé zaručeno.

Totální systém planetárního míchání umožní dokonalé zpracování všech surovin podél stěn a ode dna mísy, takže výsledkem je vždy perfektně zpracovaná směs.

Skvělý mixér - skleněný ThermoResist mixér o objemu 1,6 l odolný teplotním šokům a je vhodný pro drcení ledu nebo mixování horkých polévek bez rizika popraskání skleněného džbánu. Nyní s novými víceúrovňovými noži MultiZone pro ještě lepší výsledky.

Kenwood

Snadné ovládání doslova jedním prstem - inteligentní ovládání rychlosti s měkkým startem a pozvolným náběhem otáček zajistí, že z mísy nic nevystříkne a zároveň máte maximální kontrolu nad mícháním.

Překlápěcí funkce pro extra jemné promísení je ideální pro smíchání lehkých a těžších ingrediencí při zachování objemu a vzduchu směsi. Puls poskytuje v okamžiku maximální rychlost, což využijete při používání vysokorychlostních nástavců, jako je např. mixér.

razítko

Řada robotů Kenwood Chef & Major

Roboty Kenwood Chef a Major jsou mnohem víc než jen klasické míchače těsta, představují to nejlepší z vývoje a designu značky Kenwood. Více najdete na http://www.kenwoodworld.com/cs-cz/chef-sense/podminky.

Reklama